Hlavní navigace

VoIP sjednocuje komunikační nástroje

18. 8. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Čínská společnost Yealink je v současnosti druhým největším výrobcem IP telefonů a netají se ambicemi na post nejvyšší. Výhradním dovozcem této značky do České republiky je brněnská firma Joyce, která je – i díky této spolupráci – největším prodejcem IP telefonů jak v Česku, tak na Slovensku. O spolupráci a dalších aspektech podnikání hovoří v rozhovoru Miki Tang, regionální obchodní manažerka Yealinku pro východní Evropu.
Filip Vysočinský 18. 8. 2015
Doba čtení: 4 minuty

CIO Businessworld: Čím se Yealink liší od svých konkurentů?

Miki Tang: Původně je Yealink výrobcem VoIP telefonů. Podle údajů společnosti Frost&Sullivan jsme druhým největším výrobcem SIP telefonů. Mimoto Yealink se také intenzivně zabývá výzkumem a vývojem nových VoIP produktů. V roce 2014 jsme se rozhodli rozšířit portfolio o videokonferenční řešení (Yealink VC400) a také audiokonference (Yealink CP860). Obě řešení jsme uvedli na trh začátkem tohoto roku a za tu krátkou dobu si produkty již stihly získat velmi dobré renomé.

Naší největší výhodou jsou nákladově efektivní a bezproblémové služby. Zakládáme si na kvalitě našich výrobků, ale máme dostupné ceny, což vyneslo Yealinku světovou pověst. Od roku 2013 držíme podíl chybovosti na 0,4 procenta, přitom standard v tomto odvětví je jedno procento a více. Máme sídlo v Číně, ale jsme schopní reagovat na servisní podněty do 24 hodin. Vzhledem k obchodnímu růstu připravujeme on-line support program, jenž nám umožní práci se zákazníky ve stejnou dobu (bez časového rozdílu) a který postupně zavedeme pro celý svět.

Proč jako obchodní manažer pro východní Evropu sídlíte v Číně? Vždyť Yealink má své kanceláře také ve Frankfurtu.

Dnešní svět se velmi zrychlil a svým způsobem také zmenšil. Do „našich“ zemí s kolegy létáme a pak už není takový rozdíl, jestli letíte z Frankfurtu nebo z Číny.

Jak velký je váš tým?

Můj tým má několik členů, ale těžím z celé zaměstnanecké základny, což je asi 500 lidí a stále rosteme. Jádrem společnosti jsou výzku, vývoj a obchod, které tvoří zhruba 70 % firmy. Yealink je především technologická společnost, pracují u nás experti s více než 20 lety zkušeností v oboru.

Dnes spolu sedíme v brněnské společnosti Joyce, jak se vám s nimi spolupracuje?

Joyce a Yealink jsou staří přátelé, kteří se poznali už v roce 2008 v Hongkongu. Joyce je naším partnerem již od roku 2009 a po letech příjemné spolupráce mohu s hrdostí říct, že jsou to špičkoví experti. Perfektně znají každého zákazníka a umějí vyhledávat nové příležitosti. Když potřebujete pomoc, vždy mají řešení. Na oplátku má pro nás Joyce prioritu číslo 1, ať už jde o technickou podporu nebo na míru šité nabídky. Yealink je nejprodávanější značkou IP telefonů v ČR a na Slovensku, což by nebylo možné bez Joyce.

Joyce na webu uvádí, že se také zapojuje do vývoje produktů značky Yealink. Jak?

Ano, Joyce se podílí na vývoji produktů Yealink. Kdykoliv plánujeme nový produkt, děláme nejdříve průzkum trhu, a Joyce funguje jako naše oči a uši pro ČR a Slovensko. Od Joyce vždy dostaneme kvalitní komentáře, které nám pomáhají vylepšit produkt. Jen tak si můžeme být jistí, že novinky budou životaschopné a získají popularitu.

Co vás přivedlo do České republiky?

Zaprvé jsem teprve nedávno převzala východoevropský region, a protože je ČR prioritní trh, chtěla jsem jej poznat osobně. A zadruhé zde vidím obrovský potenciál pro Yealink. Mezi zákazníky máme několik velkých operátorů, jako jsou O2, T-Mobile a další, je tu také řada odbytových kanálů pro IP telefony, videokonference, Lync telefony atd. Věřím, že to pro mě bude velmi přínosné.

Kde vidíte budoucnost VoIP a jak ji podle vás ovlivní smartphony, mobilní aplikace, Facebook a další, které nabízejí bezplatné volání pro koncové uživatele?

VoIP v blízké budoucnosti sjednotí všechny komunikační nástroje a zjednoduší jejich používání. Jak ukazuje aktuální trend, technologie ustoupí do pozadí, vše se bude soustředit na uživatele a na to, jak mu co nejvíce vyjít vstříc.

Microsoft představil Skype for Business (dříve MS Lync), a získal tak plnohodnotnou telefonní platformu, která má oproti konkurenci velkou výhodu, a to jejich obrovský počet uživatelů na počítačích a mobilních zařízeních. Microsoft přesvědčuje stále více zákazníků k přechodu na Skype for Business a jsem velmi ráda, že mohu říct, že Yealink je připraven.

Jak relaxujete a kolik času vám zbývá pro rodinu?

Mým favoritem je ranní běh, velmi ráda běhám. Kromě toho zbožňuji filmy, obzvláště ty klasické anglické. Protože pracuji velmi daleko od své rodiny, do rodného města se dostanu několikrát do roka. Mí sourozenci však žijí blíž, s těmi se vidím zhruba jednou do měsíce.