Hlavní navigace

Videokonference s úředníky

17. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: CISCO Systems
Virtuální kabiny pro videokomunikaci s úředníky usnadňují lidem život v evropských velkoměstech.

Zatím dvě evropská města, Barcelona a Nice, spustila letos projekt komunikace obyvatel se zástupci měst. Lidé již nemusí navštěvovat úřad osobně, ale mohou využít speciální kabinu vybavenou videokonferenční technologií a vše potřebné vyřídit na dálku. Tyto virtuální úřady mají za cíl ulehčení komunikace s úředníky i přístup k dokumentům a informacím, které jsou potřeba k dennímu fungování v moderním velkoměstě, a to vše bez nutnosti domlouvání schůzky a fyzické přítomnosti na úřadech. Virtuální spojení obyvatel a úředníků města je zajištěno prostřednictvím řešení Cisco Remote Expert for Government Services založeném na technologii Cisco TelePresence.

Videokonferenční kabiny jsou umístěny ve frekventovaných a snadno dostupných lokalitách: v Nice jde o nákupní centrum a v Barceloně o centrum Casa del Mig. Kabiny jsou vybaveny dotykovou obrazovkou, která umožňuje občanům nahlížet a vyplňovat potřebné dokumenty, kamerou a scannerem pro kontrolu dokladů a formulářů a tiskárnou, díky které si každý člověk může odnést veškeré potřebné dokumenty přímo z virtuální schůzky. Hlavním vybavením kabiny je audiovizuální systém pro obousměrný přenos HD videa a audia ve vysoké kvalitě. Po vstupu do kabiny se tak může občan setkat přímo s úředníkem prostřednictvím obrazovky stejně, jako by byl v jeho kanceláři.

IT_PR_2023

Ačkoliv již dříve bylo možné řešit velkou část potřebné agendy na dálku, na příklad pomocí telefonického rozhovoru, možnosti se nyní rozšiřují. Tím, že má městský úředník i občan k dispozici nejen audio, ale i video a další technologie, mohou obě strany velice snadno vyřešit veškeré nejasnosti ohledně vyplňovaných dotazníků, potřebných dokladů a dalších postupů.

G+

Byl pro vás článek přínosný?