Hlavní navigace

Více než 40% českých firem chce přejít do dvou let na interní mobilní informační systémy

21. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Yuri Arcurs - Fotolia.com
Současně se ukázala alarmující skutečnost, že 4 z 5 společností se nevěnuje správě mobilních zařízení svých zaměstnanců.

Uvedené údaje vyplývají z průzkumu, který provedla společnost Ness Technologies mezi 170 společnostmi z kategorie Top1000 v ČR.

U společností s obratem nad 5 miliard Kč jich skoro 60 % plánuje převést na mobilní platformu alespoň část svých interních systémů. Největší poptávka je v sektoru obchodu a služeb. Mezi procesy, u kterých firmy vidí vysokou přidanou hodnotu a které tedy přijdou na řadu mezi prvními, patří schvalování. Urychlit schvalování objednávek a faktur jejich přenesením i na mobilní zařízení má v plánu přes 50 % společností, které se přechodem na mobilní informační systémy budou zabývat.

„Průzkum ukázal také jednu alarmující skutečnost: až 80 % společností se vůbec nevěnuje mobilní politice a strategii. Nedokážou tak například identifikovat jednotlivá zařízení a řídit přístupová práva, což kromě bezpečnostních rizik může znamenat i výrazné problémy s plánovaným přechodem k mobilním systémům,“ říká Jan Čaboun, Competence Manager ze segmentu Public & Communication společnosti Ness Technologies v ČR.

Na druhé straně existují i společnosti, které mají mobilní strategii dobře zpracovánu a začínají s mobilními zařízeními pracovat skutečně efektivně. Typicky se ale jedná o firmy, které mají mateřskou společnost v západní Evropě a využívají globální řešení.

Průzkum zároveň potvrdil, že se zvyšuje tlak na přechod k mobilním interním systémům ze strany zaměstnanců. Většina podobných požadavků vychází z obchodních potřeb a nikoliv už z IT, což potvrzují i mezinárodní průzkumy. Už i v ČR je typický trend BYOD, kdy zaměstnanci přinášejí do firem vlastní mobilní zařízení a aplikace a chtějí využívat podobné služby, které znají ze soukromého života.

ICTZ24

Čtěte také:
→ 3 hlavní zásady pro implementaci mobility
Co byste měli uvážit dříve, než začnete s implementací mobilních technologií.
→ Jak technologie změní náš pracovní život
Výzkum společnosti Ericsson Networked Society Lab ukazuje, že zaměstnanci a zaměstnavatelé se soustřeďují spíše na na pracovní výsledky než na to, jak a kde a kdy byla práce provedena.

G+

Byl pro vás článek přínosný?