Hlavní navigace

Větší zájem o open source: lokální tým Red Hat posiluje

30. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Od dubna 2014 zodpovídá za rozvoj trhu i partnerské sítě Red Hat v ČR/SR Iveta Babulenková.
ali 30. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Zájem o open source v podnikovém segmentu strmě roste a lokální pobočka lídra open source podnikových řešení na to reaguje. Společnost Red Hat vytvořila novou pozici Business and Channel Manager pro Českou republiku a Slovensko. Na nově vzniklý post nastoupila Iveta Babulenková, která je od dubna 2014 v úzké spolupráci s partnerskou sítí zodpovědná za obchodní rozvoj produktů a technologií firmy. Iveta Babulenková přichází z distributorské společnosti Servodata, kde se na pozici ředitelky divize Red Hat podílela na úspěchu a nárůstu podílu technologií Red Hat na českém a slovenském trhu.

Zvyšující se zájem o open source technologie v České republice souvisí s celosvětovými trendy a vede Red Hat k razantnímu rozšiřování brněnského vývojového centra, které je v současnosti s více než 700 zaměstnanci největším vývojovým střediskem této firmy na světě. Brněnské centrum se zaměřuje na technický rozvoj stávajících i nových řešení, včetně Red Hat CloudForms a projektu OpenStack, a dále zajišťuje technickou podporu zákazníkům. Umístění centra potvrzuje vysokou technologickou vyspělost České republiky a velký potenciál celého regionu CEE.

„S přestupem do Red Hatu využiji příležitost ovlivňovat dynamicky se rozvíjející oblast open source přímo od zdroje. Cítím zde velký potenciál pro naše trhy a mým předsevzetím je přispět k tomu, aby se Red Hat stal strategickou platformou v českém a slovenském prostředí“, uvádí Iveta Babulenková.

Čtěte také:
→ Proč otevřenost vede k inovaci
Přijít na to, co nového se objeví v technologiích. To je něco, co má spousta z nás za úkol. Ještě větší výzvou je předpověď toho, co uspěje dlouhodobě.
→ 4 tipy pro absolventy VŠ zvažující kariéru v Linuxu
Květen a červen jsou měsíce, v nichž většina studentů ukončuje svá studia. Na pracovní trh se tak dostává nespočet čerstvých absolventů, kteří hledají svoje první opravdové zaměstnání.

G+