Hlavní navigace

V USA roste počet nových míst v IT

23. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © carlosgardel - Fotolia.com
Podíl IT pozic činil v květnu 15.600 z celkového počtu 217.000 nových pracovních míst, tj. 7,2%.
Alexander Lichý 23. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Podniky se přestávají bát krize a mají optimistické vyhlídky. Jedním z projevů je i to, že vznikají nová pracovní místa v informačních technologiích. Tyto pozice se navíc tvoří především u firem - konzumentů IT - a ne v dodavatelských firmách.

Podle průzkumu, která provedla agentura Computer Economics mezi 200 středních až velkých firmem v USA a v Kanadě, 52% z nich, tedy více než polovina, uvedla, že plánuje zřídit nová IT pracovní místa na plný úvazek. Toto číslo postupně roste, v roce 2011 to bylo jen 33%, v roce 2012 40% a v loňském roce 44%. Přibližně třetina (31% dotazovaných firem) neplánuje v počtu IT zaměstnanců dělat žádné změny a jen šestina (17% dotazovaných firem) bude naopak IT oddělení omezovat.

Jedná se o data z firem z oboru zdravodnictví, bankovnictví, koncového prodeje a dalších vertikálních segmentů. Mimo záběr zůstaly velké technologické firmy, znichž některé - jako například Hewlett-Packard - již dříve oznámily omezování stavu.

Výsledky odpovídají oficiálním statistikám zaměstnanosti v USA. Ty ukazují, relativně velký podíl IT pozic na nově vznikajících pracovních příležitostech: když v květnu 2014 bylo zaznamenáno 217.000 nových pracovních míst, 15.600 z nich bylo oboru IT. Jedná se přitom o trend, který je pozorován již od začátku roku - za předchozí tři měsíce vzniklo v USA 38.100 nových IT pracovních pozic.

Nárůst technologických pracovních míst je také odrazem důvěry firem ve význam a užitečnost IT řešení, která pomáhají podnikání.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Přehled platů v českém IT v roce 2014
Tuzemský trh práce v oblasti informačních technologií je mimořádně dynamický a vysoce konkurenční. Zaměstnavatelé se zaměřují téměř výhradně na specialisty ve svém oboru, na jejich kvalitu a flexibilitu.
→ Konec programátorů?
Programátor je obecně považován za podivína, který rozumí divným (programovacím) jazykům, mluví vlastní řečí a snad ani nikdy neviděl paprsek slunce...

G+