Hlavní navigace

Uživatelé Boxu a Dropboxu mohou nyní pracovat na dokumentech společně v reálném čase

1. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: (c) T. L. Furrer - Fotolia.com
Firemní uživatelé, kteří spoléhají na poskytovatele cloudových úložišť jako Dropbox a Box nyní mají k dispozici dokonalejší nástroje pro spolupráci díky novým integracím, které tento týden představila společnost Microsoft. Dokumenty uložené v Boxu jsou navíc nyní k dispozici i pro Office pro iOS.
Blair HanleyFrank 1. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Od středy mohou uživatelé Office Online v reálném čase pracovat na dokumentech, tabulkách a prezentacích sdílených v rámci služeb Box, Dropbox, Citrix ShareFile a Egnyte. To znamená, že i ti, kdo nevyužívají systémy společnosti Microsoft k ukládání souborů, mohou využívat webové aplikace Office a pracovat na stejném souboru zároveň.

Spolupráce na dokumentu v reálném čase byla dosud k dispozici pouze uživatelům Microsoft OneDrive a SharePoint.

Office pro iOS nyní podporuje přímé otevírání souborů uložených v Boxu, stejně jako v Dropboxu, OneDrive a SharePointu. Integrace s dalšími cloudovými poskytovateli včetně Edmodo, Egnyte a ShareFile budou k dispozici v brzké době.

Microsoft také oznámil, že Box a Dropbox se propojí s Outlook.com, takže uživatelé těchto služeb budou moci posílat přílohy uložené v cloudu buď jako tradiční soubory nebo jako sdílené odkazy. Tím bude možné obejít tradiční hranici velikosti příloh e-mailových zpráv u velkých souborů, např. videí.

Nové integrace jsou součástí širšího trendu na trhu cloudového softwaru jako služby směrem k hlubší a otevřenější integraci mezi různými platformami.

Ze strany Microsoftu má takové integrace smysl kvůli konkurenčnímu boji s Googlem na trhu řešení pro realtimovou spolupráci, protože řada uživatelů nemá zájem o OneDrive nebo SharePoint pro ukládání souborů.

Otázkou zůstává, jak hluboko postoupí integrace v rámci produktů Microsoftu, který v současné době pracuje na umožnění realtimové spolupráce v desktopových aplikacích Office 2016 na dokumentech uložených v SharePointu a OneDrive.

Zdroj: IDG News Service