Hlavní navigace

Unified. Simplified: Malá Japonka slaví úspěch na poli midrendžů

20. 8. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Hitachi, DNS
Proč si zákazník z přesyceného trhu midrange diskových systémů vybere atraktivní „Japonku“ a dá vale „Američance“ nebo „Číňanovi“? Popravdě, není to důvod jeden, ale jsou to hned 4 důvody.

(PR článek)

Hitachi, která je jedničkou na poli Enterprise diskových systémů, slaví své úspěchy i v oblasti midrendžů. Recept na úspěch je přitom tak jednoduchý. To, co funguje pro enterprise zákazníky, bude dříve nebo později platit i na ty menší, midrange klienty. Hitachi si své technologie, ať jsou to disková pole enteprise či midrange, blade servery nebo NASy anebo digitální archivy vyvíjí ve své vlastní režii. Nejde vůbec o lacinou záležitost. Hitachi ročně investuje 5 miliard amerických dolarů do vývoje nových technologií. Jak se ale ukazuje, tyto investice sklízí své ovace v podobě již zmiňované jedničky na poli enterprise diskových systémů, NAS systémů nebo digitálních archivů. A to nezmiňuji technologie, které nás teprve čekají, ano tušíte správně BIG data neklepou, ale doslova buší na dveře. Ale zpět k úspěšným Hitachi midrendžům. Aktuální rodina Hitachi midrange diskových systému se jmenuje Hitachi Unified Storage tzv. HUS100.

Hitachi „oprášila“ fungující recept ze světa enterprajzů tzv. jedna platforma pro všechna data a jednoduše jej aplikovala do světa midrendžů. Midrendž zákazníci si tak mohou užívat technologií přicházejících ze světa enterpsise, avšak za midrendžovou cenu a to slaví úspěch. Není to o tom, že by Hitachi byla chytřejší než ostratní vendoři, ale je to tím, že Hitachi se touto problematikou zabývá mnohem déle než ostatní. Co že je tedy tím hlavním důvodem, proč si zákazník z přesyceného trhu midrange diskových systémů vybere atraktivní „Japonku“ a dá vale „Američance“ nebo „Číňanovi“? Popravdě, není to důvod jeden, ale jsou to hned 4 důvody.

Prvním zmiňovaným důvodem je snadná a rychlá integrace do prostředí zákazníka a úzká spolupráce s důležitými aplikacemi (Hyper-V, VMware, SQL, Exchange, atd.). Je jedno, zda zákazník používá fyzické nebo virtuální servery, sekvenční nebo random aplikace, diskové systémy HUS jsou vhodné do všech prostředí. Zákazníci, kteří si pořídili HUSu kvitují jednoduchost nastavení tohoto systému vycházející ze symetrického aktiv/aktiv kontroléru a pokročilých tenkých technologií včetně automatického tieringu. Jednoduše řečeno, administrátor diskového systému HUS pouze vytváří diskové pooly, ze kterých poskytuje kapacity aplikacím. Vyladění výkonnosti, tak aby byly efektivně vytíženy oba HUS kontroléry a uložení dat na správném místě, se děje automaticky a dynamicky podle aktuálního používání. Storage administrátor tak nemusí být žádný „raketový vědec“, aby dokázal správně vyladit výkon, HUSa to udělá za něj.

Stabilní výkonost je druhým důležitým důvodem proč zákaznicí volí HUS100. Stabilní výkonnost těží z dlouholetého vývoje vlastní hardwarové platformy. HUS100 jsou poctivé hardwarové diskové systémy, kde jsou odděleny datové a řídící cesty, a kde je obsluha (počítání RAID, ECC, CRC, atd) těchto datových a řídících cest implementována přímo na HW úrovni. Také pokročilé funkce jako thin provisionining, automatický tiering, klony, snapshoty nebo replikace jsou implementovány přímo v HW. Nejsou tedy emulovány tlustou, těžkopádnou, pomalou softwarovou vrstvou, tak jako je tomu u konkurenčních technologií.

Non-stop business je dalším klíčovým faktorem úspěchu HUS100. NSPoF (No Single Point of Failure) nebo pěti-devítková dostupnost jsou dnes standardem i v midrange prostředích. Ovšem online rozšiřitelnost, upgrade firmwaru bez výpadku datových cest nebo proaktivní monitoring již samozřejmostí pro midrange nejsou. To ale neplatí pro diskové systémy HUS100. Podle TechValidate si více než 50 % midrange zákazníků pořídilo diskový systém HUS100 právě pro jeho maximální stabilitu a dostupnost.

Posledním důvodem výběru diskového systému HUS100 ze strany zákazníků je jeho vysoká efektivita. V podstatě se jedná o sjednocení všech předešlých důvodů přepočítaných na peníze, tedy TCO. Hitachi proprietární výkonný HW s tenkou SW vrstvou je zárukou nízkých provozních nákladů, vysoké stability, tím garance diskových SLA až do vysoké úrovně celkového zatížení a také bez odstávkového provozu. O rychlé uvedení do provozu se postará intuitivní jednotný nástroj pro správu a monitorování tzv. Hitachi Command Suite (HCS) a HW funkce automatického rozložení zátěže. Uložení dat na správném místě (SSD, SAS, NLSAS) je dáno funkcí pokročilého automatického tieringu. Je toho zkrátka tolik, proč je diskový sytému HUS100 tak efektivní, že si povídání o unikátní funkci NAS tohoto diskového systému necháme pro další článek.

Více informací o řešení najdete na www.hds.com.

Radim Petržela, presales consultant, Hitachi Data Systems