Hlavní navigace

Twitter se chystá vstoupit na burzu

13. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © hackerkuper - Fotolia.com
Firma svůj úmysl vydat akcie oznámila skutečně stylově - vyslala tweet.

O tom, že Twitter bude následovat Facebook a přistoupí k primárnímu úpisu akcií (IPO), o tom se spekulovalo již déle. Zdrojem spekulací byly především akvizice technologických firem - za ty Twitter utratil již 640 milionů USD.

Twitter je zatím sice rozsahem aktivit menší než Facebook, ale má záviděníhodný růst. Také jeho postavení mezi uživateli je dobré. Hlavní podíl totiž u Twitteru tvoří mobilní reklama, kterou mu umožňují především uživatelé smartphonů, kteří si Twitter oblíbili. Twitteru se tak podařilo přirozeně obsadit velmi perspektivní segment mobilních uživatelů. Jen si uvědomme, kolik úsilí stálo Facebook, aby s reklamou na mobilní trh pronikl. Aktuální tržní hodnota nejrychleji rostoucí sociální sítě se odhaduje na 10 miliard USD, tedy přibližně jedna desetina tržní kapitalizace Facebooku. Očekává se, že již příští rok Twitter vydělá na reklamě okolo 1 milardy USD.

Detailní plány dalšího postupu ani časový plán nejsou dosud známy. Všeobecné nadšení se zatím nekoná, všichni si ještě pamatují vstup Facebooku na burzu - jeho akcie brzy poklesly na polovinu původně upisované hodnoty, která byla 38 USD za akcii a trvalo více než rok, než se na tuto hodnotu opět dostaly.

Čtěte také:
 Akcie Facebooku překonaly upisovací cenu
→ Sociální síť Facebook zachytila správně nástup mobility

G+