Hlavní navigace

Trh s DaaS i využívání cloudů poroste

29. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ra2 studio (fotolia.com)
Celosvětový průzkum potvrzuje růst zájmu o hostované desktopy a související technologie.

Společnost Citrix zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu Citrix Service Provider Center of Excellence zaměřeného na oblast desktopů dostupných jako služba (Desktop as a Service, DaaS). Průzkumu 2015 Global DaaS Market Survey se zúčastnilo více než 500 členů partnerského programu Citrix Service Providers z celkem 40 zemí. Tito poskytovatelé se podělili o svůj pohled na růst trhu právě v oblasti desktopů dostupných jako služba, na přijímání nových technologií, na obchodní trendy i o názory uživatelů.

Klíčová zjištění:

  • 71 % dotázaných partnerů předopovídá růst trhu v oblasti desktopů dostupných jako služba, 
  • během roku 2016 se očekává 50% zvýšení využívání veřejných cloudů v oblasti desktopů dostupných jako služba, 
  • na růst podnikání má stále největší vliv orientace na jednotlivé vertikály, zejména pak v případě financí (11 %), výroby (11 %) a zdravotnictví (10%), 
  • poskytovatelé služeb rozšiřují své portfolio nejen směrem ke komplexním pracovním prostředím (49 %), ale také k individuální hostovaným službám jako jsou mobilita (34 %), sdílení dat a synchronizace (29 %) nebo sítě dostupné jako služba (17 %).

Jedním z velmi důležitých závěrů průzkumu pro rok 2015 je, že poskytovatelé hostovaných služeb budou mnohem více využívat veřejné cloudy. V roce 2014 účastníci stejného průzkumu uváděli, že plánují zahájit přechod do cloudové infrastruktury dostupné jako služba, a letošní výsledky ukazují v oblasti přesunu ke cloudovým technologiím a zdrojům optimismus dokonce ještě větší. Celá polovina respondentů chce veřejný cloud pro desktopy dostupné jako službu začít využívat nejpozději v červnu 2016.