Hlavní navigace

Toray Textiles CE vybral pro svůj závod ERP-systém QAD, který dodala Minerva ČR

8. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © Rido - Fotolia.com
Český závod Toray Textiles Central Europe postupně rozšiřoval produkci a v současné době disponuje třemi různými typy výroby. Hlavním produktem jsou lehké tkaniny ze 100% polyesterové příze používané především jako podšívky. Druhý typ výroby je produkce tkaniny pro airbagy a nově vyrábí WLP desky pro tiskárny určené například pro novinový tisk.

Rozšíření portfolia o nový typ výroby si vyžádalo řízení výroby a její plánování v komplexním ERP systému, který Toray Textiles CE chyběl. Vedení závodu si přes jiné doporučení japonského vlastníka obhájilo oborově zaměřený ERP systém QAD. Zadávací dokumentace pro výběrové řízení byla dobře zpracovaná včetně popisu podnikových procesů. Jedním z klíčových kritérií pro výběr ERP a dodavatele, bylo zvládnutí všech tří typů výroby, ve kterých Toray Textiles CE podniká.

Do výběrového řízení se přihlásilo několik desítek IT firem, jako dodavatel byla vybrána společnost Minerva ČR, která je výhradním poskytovatelem podnikových aplikací firmy QAD v ČR a SR. Podnikový informační systém postavený na ERP QAD doplňuje EDI komunikace v dodavatelském řetězci, řešení čárových kódů ve výrobě i logistice a integrace s technologickými systémy na řízení strojů. Implementace je rozdělena na dvě etapy a jako celek se ERP spustí do ostrého provozu 1.1.2014.

MM_AI

„K výběru dodavatele ERP systému jsme přistupovali velmi zodpovědně. Hledali jsme stabilního mezinárodního dodavatele s vizí a ochotou vyhovět našim náročným požadavkům. Výběrové řízení se nakonec ukázalo jako inspirující a poučné pro všechny strany,“ řekl Ing. Petr Konečný, ERP section Manager v Toray Textiles CE.

Podobnosti: www.minerva-is.eu

Byl pro vás článek přínosný?