Hlavní navigace

Tieto a EVRY se díky spojení stanou severským digitálním lídrem

11. 12. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © FotolEdhar - Fotolia.com
Technologické společnosti Tieto a EVRY se spojí v novou firmu TietoEVRY a stanou se novým skandinávským lídrem v oblasti digitálních služeb. Jejich fúzí vznikne podnik s celkovými příjmy v hodnotě tří miliard eur, který zaměstnává po celém světě 24 tisíc profesionálů.

„Tato fúze usnadní digitální transformaci napříč Skandinávií, z čehož budou těžit zákazníci, zaměstnanci, akcionáři i celá společnost. Sloučení firem a setrvalé investice do našich lidí a nejnovějších technologií, například do robotiky, cloudu či umělé inteligence, z nás udělají konkurenceschopného digitálního partnera pro naše zákazníky,“ prohlásil Kimmo Alkio, prezident a CEO společnosti Tieto.

Integraci společnosti EVRY do společnosti Tieto s konečnou platností schválil norský úřad pro hospodářskou soutěž (NCA). Splněny byly i všechny další podmínky pro zdárné dokončení transakce. Do finského obchodního rejstříku by fúze měla být zapsána 5. prosince. V tento den tedy dojde k účinnosti celé transakce. Po dokončení fúze se spojená společnost bude nazývat TietoEVRY Corporation.

webcast

Tieto a EVRY se z hlediska schopností, služeb i trhů dobře doplňují a mají silné zázemí v Norsku, Švédsku a Finsku. Ve spojení s globálními expertními týmy tak vzniká stabilní základ pro růst nové společnosti.
Kromě odborných znalostí a vyspělých technologií se firmy mohou pyšnit hodnotami vycházejícími ze stejného kulturního základu. „EVRY v posledních letech učinilo důležité kroky k tomu, aby se mohlo stát preferovaným partnerem digitální transformace pro naše zákazníky. EVRY i Tieto sdílejí stejné severské hodnoty a zakládají si na otevřenosti, důvěře a diverzitě. Věřím, že nově vzniklá společnost přiláká ty správné zákazníky i partnery,“ uvedl Per Hove, CEO EVRY.

S tím souhlasí i druhý partner. „Tieto si zakládá na severských kulturních hodnotách, které respektují každého jedince a kladou důraz na celoživotní vzdělávání. Věřím, že zaměstnanci obou společností budou mít příležitost k profesnímu i osobnímu růstu a že naše hodnoty přeneseme i na zákazníky. Společně máme šanci urychlit tempo změn a inovací v našem odvětví a přinášet výhody digitálního světa zákazníkům mnohem rychleji a efektivněji. Máme před sebou skvělou budoucnost,“ dodal Alkio.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku