Hlavní navigace

Thorsten Heins, CEO BlackBerry, předpověděl, že trh s tablety do 5 let zanikne

2. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Thorsten Heins - foto: Eduardo Munoz (Reuters)
Před nedávnem zazněla odvážná předpověď šéfa firmy BlackBerry, který tvrdil, že trh s tablety zanikne do pěti let. Vývoj prodejů tomu zatím nenasvědčuje.
Alexander Lichý 2. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Odvážná předpověď Thorstena Heinse, která zazněla v interview pro Reuters, sice vzbudila mediální ohlas, nicméně dosavadní vývoj trhu mobilních zařízení nedává pro takové tvrzení dobrou oporu.

Na celé věci je pinkantní především to, že situaci komentuje zástupce firmy, které na poli tabletů před nedávnem definitivně ujel vlak. BlackBerry chtěl uvést svůj tablet PlayBook na trh již v roce 2011; tehdy ještě firma operovala pod jménem RIM. Výsledky ale byly velkým zklamáním a PlayBook byl stažen z trhu. Nepomohlo ani to, že vývojáři aplikací mohli dostat PlayBook zdarma za každou schválenou aplikaci pro toto zařízení.

Smrt tabletu je asi především zbožným přáním pro firmu BlackBerry, která se nyní orientuje na dražší smartphony s vlastním operačním systémem. Ty míří především do podnikové sféry. Uzavřený a zatím relativně málo rozšířený operační systém BlackBerry je ale zatím spíše na překážku rychlejší tržní penetraci, i když tento systém má některé výhody (třeba řízení politiky bezpečnosti) oproti heterogenním prostředí mobilních zařízení se systémem Android od různých výrobců.

Čtěte také: Tablety ovládl Android, má 56% trhu

Zdroj: IDG News Service

G +