Hlavní navigace

Temná stránka ohebných a dvoudisplejových smartphonů (3)

7. 11. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Computerworld
O telefonech s ohebnými displeji či dvojicí displejů dnes mluví skoro každý. Nabízíme sedm důvodů, proč šílenství okolo nich ignorovat.

Předchozí díl

Nadrozměrná velikost. Apple svoje telefony vyrábí čím dál tenčí, lehčí a s menšími okraji displejů. Telefony s flexibilními či duálními displeji jdou opačným směrem. Flexibilní displeje se neskládají jako papír, ale v ohybu jim zůstává zaoblená mezera. Je nevyhnutelné, že v zavřeném „režimu“ budou několikrát tlustší než standardní moderní smartphony. FlexPai se vám dokonce ani nevejde do kapsy. Smyslem smartphonů přitom je, aby se vešly do kapsy.

Nedostatek aplikací. Android vždy trpěl problémem fragmentace. Telefony s flexibilními displeji zjevně vyžadují upravený OS a téměř jistě budou vyžadovat upravené aplikace, které by naplno využívaly výhod displejů. Jenže vzhledem k tomu, že si tahle zařízení koupí jen mizivé procento zákazníků, bude nejspíš mizivý i počet ekosystém kompatibilních aplikací.

Lepší alternativy. Extra mobilní pixely je možné přidat různými způsoby. Tablety jsou levné. Telefony lze zapojovat do televizí a monitorů. A dostupné jsou i „phablety“ s obrovskými obrazovkami. Pro nadšence do selfie dává mnohem větší smysl optimalizovat přední fotoaparát (či fotoaparáty), než přidávat druhý displej pro prohlížení si sebe sama při pořizování selfie zadním fotoaparátem. Nová řada Pixel 3 od Googlu ukazuje užitečnost širokoúhlého sekundárního snímače pro selfie či umělé inteligence, která zvládne portrétní bokeh efekty pro selfie pořízené předním fotoaparátem. Lepší přední fotoaparáty jsou mnohem hospodárnější, více šetří baterii a lépe redukují velikost a hmotnost než druhé zadní displeje.

Takže se připravte na mediální humbuk. Minimálně v průběhu následujících několika let se dočkáme spousty nových smartphonů, využívajících flexibilní displeje nebo nabízejících sekundární displej.

MM_AI

Navzdory létům očekávání a rostoucí publicity se nakonec ukáže, že praktická realita těchto telefonů je neatraktivní. Ti samí technologičtí novináři, kteří velebili koncepty, samotné produkty rozcupují.

Zdroj: Computerworld.com

Byl pro vás článek přínosný?