Hlavní navigace

Symphony cílí na spolupracující uživatele mimo finance

23. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Computerworld
Řešení Symphony je již od svého vzniku v roce 2014 přezdíváno „Bloomberg-killer“, protože nabízí levnější alternativu k chatovací funkci v populárních datových terminálech, které byly dlouho považovány za stěžejní pro obchodníky.

Zabezpečená platforma pro zasílání zpráv a spolupráci začala jako in-house chatovací nástroj v Goldman Sachs, kde zabezpečovala bezpečnou komunikaci zaměstnanců, kterým zároveň umožňovala jednoduché sdílení citlivých dokumentů. Podle dostupných zpráv teď valuace Symphony činí více než miliardu dolarů a má 235 tisíc předplatitelů z řad obchodníků, správců portfolií, prodejců či rizikových manažerů.

K zákazníkům patří JPMorgan Chase, Citigroup, Nomura a již zmínění Goldman Sachs.

Šéf Symphony David Gurle však má za to, že jeho společnost má co nabídnout nejen obchodníkům na finančních trzích. Již nyní prodává řešením organizacím v dalších vysoce regulovaných odvětvích mimo finanční sektor, jako jsou zdravotnictví, obrana, právní služby a vládní organizace, a v následujícím roce chce do těchto oblastí více expandovat.

„Ačkoliv se v současné době zaměřujeme na finanční služby, máme dost zákazníků, kteří se k nám přidávají i z jiných sektorů,“ řekl Gurle. Počátkem roku 2018 chce firma svoje zaměření na ostatní odvětví formalizovat.

„Máme za to, že na trzích, kde je oblast informační bezpečnosti velice citlivou věcí, jakož i na vysoce regulovaných trzích existuje spousta příležitostí,“ dodal.

ICTS23

Analytici soudí, že díky svému prvotnímu zaměření na finance bude Symphony pro ostatní organizace důvěryhodným řešením a právě reference v této oblasti budou představovat konkurenční výhodu.

Zdroj: Computerworld.com