Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí novou generaci Identity Manager

1. 7. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Sun Microsystems oznámil okamžitou dostupnost nové verze svého softwaru pro správu identit Sun Identity Manager 8.0.

Sun Microsystems oznámil okamžitou dostupnost nové verze svého softwaru pro správu identit Sun Identity Manager 8.0.

Zákazníci si nový produkt mohou stáhnout na adrese: www.sun.com/software/products/identity_mgr/get.jsp

S řadou vylepšení a nových funkcí, například pro ověřování či export dat, je Sun Identity Manager 8.0 softwarem pro přidělování uživatelských identit, který nabízí úplné poskytování uživatelských účtů na základě rolí a umožňuje zákazníkům využívat podnikové role pro správu životního cyklu identit i auditování identit v podnikových a extranetových prostředích. Řešení je úzce integrováno s nástrojem Sun Role Manager, což pomůže podnikům s ověřováním a auditem identit. Zásadní vylepšení provozního reportování navíc zákazníkům umožňují analyzovat údaje o oprávněních, což jim pomůže získat lepší kontrolu nad procesy přidělování a auditu uživatelských účtů.

„Zabezpečení informací a shoda s předpisy pro organizace dlouhodobě znamená značné výdaje,“ řekl Mark Herring, viceprezident marketingu divize Software Infrastructure společnosti Sun Microsystems. „Díky užší integraci mechanismů přidělování účtů a správy rolí nabízíme společnostem zvýšený stupeň automatizace. Naše produkty pomáhají řešit každodenní problémy s identitami, kvůli nimž zákazníci ponocují: vytváření a mazání uživatelských účtů, zajištění shody s interními zásadami auditu a náklady spojené s procesy řízení přístupu.“

S nástrojem Sun Identity Manager 8.0 mají zákazníci nové možnosti, jak rozšířit své služby po internetu a vyhovět zákonným předpisům (například SOX, HIPPA a Basel II) konzistentním, automatickým a ekonomicky výhodným způsobem, který jim zároveň pomůže zvýšit produktivitu a snížit bezpečnostní rizika. Mezi nové funkce nástroje Sun Identity Manager 8.0 patří:

  • Export dat: Software umožňuje exportovat události a data identit do externích datových skladů a analytických nástrojů pro další zpracování. Mezi výhody této funkce patří robustní možnosti generování sestav a správy oprávnění.
  • Komplexní ověřování: Integrací s nástrojem Sun Role Manager lze vytvořit ucelené řešení pro certifikaci přístupu a automatické zpracování výjimek.
  • Lepší integrace pro podnikové role: Integrace s nástrojem Sun Role Manager umožňuje importovat předem nadefinované obchodní role i automatizovat přidělování a audit účtů na úrovni obchodních rolí.

Sun Identity Manager 8.0 je klíčovou součástí řešení Sunu pro zajištění shody s předpisy pro řízení přístupu. Je k dispozici jako samostatný produkt nebo v sadě Sun Java Identity Management Suite, jež dále zahrnuje Sun Role Manager, Sun Java System Access Manager, Sun Java System Federation Manager a Sun Java System Directory Server. Ceny jsou stanoveny v rámci programů předplatného nebo licencování.

S novými vylepšeními produktů Sun Identity Manager a Sun Role Manager je Sun jedním z prvních výrobců, kteří nabízejí skutečně komplexní řešení pro podniková prostředí. Jeho řešení shody s předpisy pro přístup pomůže společnostem zjednodušit stávající procesy řízení přístupu, zvýšit efektivitu auditu a snížit náklady spojené se zajištěním shody. Komplexní sada nástrojů pro správu identit s podporou rolí poskytuje zákazníkům rozšířené možnosti přidělování uživatelských účtů. Zároveň poskytuje ucelený ověřovací modul pro zajištění skutečně uzavřeného cyklu shody, včetně možnosti proaktivně revidovat a napravovat nesprávně přiřazený přístup. Nabízí navíc nejlepší řešení pro generování sestav o shodě v oblasti přístupu, které pomůže organizacím udržet si přehled.

Autor článku