Hlavní navigace

Steve Jobs se dostává na plátna kin

25. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: (c) The Jobs Film LLC.
Steve Jobs - vizionář, génius, nelítostný manažer, nesnesitelná osobnost? Posuďte sami. Spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, ožívá nyní na filmovém plátně.
ali 25. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

V životopisném filmu Jobs si počítačového génia zahraje Ashton Kutcher, který je shodou okolností investorem a poradcem řady technologických společností.

„Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva“, přiznává Ashton Kutcher.

Jobs - jméno, které prodává

O Jobsově velké popularitě svědčí i prodeje knižního bestselleru nesoucí jeho jméno, který vyšel jen měsíc po jeho smrti a rázem se stal jedním z nejprodávanějších titulů po celém světě. Biografii, která nabízí stovky pohledů na tuto kontroverzní osobnost i výpovědi samotného Jobse, si technologický génius objednal u slavného životopisce Waltera Isaacsona v roce 2004.  Pracovat na ni začali ale až o pět let později - až na naléhání Jobsovy manželka Laury. Steve Jobs zemřel 5.října 2011 ve věku 56 let.

Filmový snímek Jobs začal vznikat krátce poté a stejně jako v knize se jeho tvůrci opírají o řadu svědectví Jobsových přátel a spolupracovníků, včetně spoluzakladatele značky Stevea Wozniaka.

Česká premiéra filmu bude 15. srpna 2013, zatím je k dispozici trailer.

G+

Autor článku