Hlavní navigace

Startup tvůrce Androidu získal investici od gigantů

11. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Společnost Essential Products, což je startup založený spolutvůrcem Androidu Andym Rubinem, vstoupí do přeplněného odvětví smartphonů s poněkud větším balíkem peněz, než původně předpokládal.

Mohou za to investice, které dostal od pár předních technologických firem. Společnost ve středu oznámila, že získala 300 milionů dolarů od různých investorů, ke kterým se řadí Amazon nebo čínský internetový gigant Tencent. Svou aktuální valuaci Essential sice nezveřejnil, ale Equidate, tržiště akcií soukromých společností, ve vyjádření pro Wall Street Journal odhauje, že hodnota Essentialu nyní činí zhruba miliardu dolarů.

Prezident společnosti Essential Niccolo de Masi v polovině června řekl, že debutový smartphone společnosti, známý prostě jako Essential, bude ve Spojených státech dostupný exkluzivně pod operátorem Sprint. Nyní bylo oznámeno, že retailovými partnery budou nakonec i společnosti Amazon a Best Buy.

Ono rozhodnutí spojit se s jediným operátorem je diskutabilní. Analytik výzkumné firmy Strategy Analytics Neil Mawston Wall Street Journalu řekl, že jestliže se v USA nespojíte s velkou trojkou (Verizon, AT&T a T-Mobile), skončili jste ještě předtím, než vůbec začnete.

Je ovšem třeba zmínit, že smartphone Essential bude dostupný i v odblokované verzi, a kromě USA i v Japonsku a v Evropě, i když zatím není zřejmé, kdy to bude. Podle de Masiho ale v následujících týdnech, přičemž v příštím týdnu by mělo být zpřesněno konkrétní datum. Díky nové investici by se taky snadno mohlo stát, že společnost vstoupí také na další trhy.

Zdroj: Techspot.com