Hlavní navigace

Startuje datacentrum DC6, společný projekt českých Greendata a anglických Advice Forge

2. 6. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Greendata
Všechny systémy důležité pro běh datového centra odpovídají bezpečnostní úrovni TIER III, areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti. Aktuálně pojme dva tisíce serverů s možným rozšířením kapacity až na trojnásobek.

Společnost Greendata a její obchodní značka Greenhousing, jež se specializuje na serverhosting a další internetové služby, spustila nové datacentrum DC6. Sídlí na Praze 6 a nabízí všechny moderní způsoby ukládání serverů. Je vybavené standardními technologiemi potřebnými pro housování zákaznických serverů a IT infrastruktury. Jeho výhodou je výjimečné postavení v západní části Prahy, kde představuje výhodné místo pro geografické služby nebo oddělené zálohy s krátkou dojezdovou vzdáleností z Prahy 5, 6 a 7. Kromě housingu technologií poskytuje DC6 i coworkingové prostory pro administraci uložených serverů.

DC6 vzniklo ve spolupráci české firmy Greendata a anglické společnosti Advice Forge Ltd. Nabízí širokou škálu služeb Rack housingu zákazníkům z řad jednotlivců, startupů, firem i institucí. V současné době je navíc jedním z mála poskytovatelů operujících na území západní části Prahy, kde nabízí kompletní sortiment služeb datového centra. Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2 000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek. 

Zákazníci působící na Praze 5, 6, a 7 nyní konečně nemusejí dojíždět do datových center na druhé straně Vltavy. Sníží se jim tak důležitý dojezdový čas k serverům, čímž se i zvýší komfort jejich práce. Další výhodou DC6 jsou pak ceny za poskytování služeb a oddělenost.

„Firmy poskytující například cloudové služby můžou nyní část svých serverů oddělit a skrze DC6 je geograficky provozovat v jiné části Prahy. To také zvyšuje odolnost jejich služeb pro případy, že bude např. část Prahy ochromena rozsáhlým výpadkem elektřiny, záplavou nebo postižena jinou živelnou událostí,“ vyzdvihuje výhody Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata, která DC6 provozuje. Upozorňuje i na skutečnost, že DC6 je vhodnou platformou pro housovaní záložních serverů, které si zákazníci mohou oddělit od serverů housovaných u jiných poskytovatelů.

DC6 nabízí službu Rack housing, tedy pronájem v samostatně uzamykatelných stojanech s kapacitou 6U, 21U a 42U pro umístění zákaznických technologií jako jsou servery, switche, routery apod. Cena zálohované elektřiny je od 3,33 korun za kilowatthodina. Ceny Rack housingu pak začínají na 3000 korunách měsíčně (bez DPH) za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 procent za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců.

Součástí DC6 je zákaznický coworkingový prostor, který je určený pro důstojnou administraci zákaznických serverů. Místnost lze dále využít i jako školící či prezentační místnost. Zákazníci, kteří hledají do svého týmu administrátory, mohou po dohodě využít administrátory Greenhousingu. Stejně tak mají možnost na své vlastní schůzky do DC6 pozvat své kolegy, klienty nebo investory a přímo na místě prezentovat výhody svých služeb.