Hlavní navigace

Správa firemních dokumentů Diakonie českobratrské církve evangelické pomocí plně cloudové služby DMS eDoCat s daty na území ČR

12. 5. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Onlio
Implementace a integrace produktu eDoCat v prostředí cloudové služby Document Management System (DMS) zastřešuje celý životní cyklus elektronických dokumentů Diakonie Českobratrské církve evangelické (DČCE). Podporuje nejen procesy přípravy a připomínkování, schvalování, protokolárního čtení elektronických dokumentů, ale i procesy dlouhodobého úložiště a detailního řízení oprávnění a autorizace.
redakce 12. 5. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Implementace a integrace produktu eDoCat v prostředí cloudové služby Document Management System (DMS) zastřešuje celý životní cyklus elektronických dokumentů Diakonie Českobratrské církve evangelické (DČCE). Podporuje nejen procesy přípravy a připomínkování, schvalování, protokolárního čtení elektronických dokumentů, ale i procesy dlouhodobého úložiště a detailního řízení oprávnění a autorizace. Řešení eDoCat zajišťuje kompletní správu dokumentů i s nimi spojených procesů, například všech interních pravidel a procedur, sdílení nařízení, interních dokumentů a postupů. DČCE má více než 500 interních uživatelů a provozuje činnosti po celé České republice. Celkově poskytuje sociální, zdravotní, vzdělávací služby ve 30 střediscích a osmi speciálních školách. DČCE pomáhá těm, kteří se pro svůj věk, zdravotní postižení, nemoc, osamění či životní krizi neobejdou bez pomoci druhých.

 

Do tří měsíců měsíce od spuštění cloudové služby, jejíž data neopustí území České republiky, byl převeden relevantní obsah "vlastními silami klienta" do nového systému. Dnes je řešení DMS eDoCat rutinně používáno v každodenním provozu Diakonie. Vysoká míra interní spokojenosti je výsledkem přátelského a intuitivního uživatelského prostředí, které je možné začít používat kdykoliv a kdekoliv, kde se pracovníci Diakonie dostanou na internet – a to v libovolném běžném prohlížeči, včetně mobilních řešení. Pozitivně je také hodnoceno snadné ovládání díky intuitivnímu uživatelskému prostředí s plnou podporou češtiny.

 

Nasazení Java úložiště Alfresco Community Edition zajišťuje takzvané neomezené řešení, kdy není třeba hradit žádné licenční poplatky ani v případě budoucího výrazného navýšení počtu uživatelů. Ve srovnání s původním databázovým řešením, došlo z pohledu klienta, k významné finanční úspoře o zhruba 50 až 60 procent. 

Autor článku