Hlavní navigace

Společnost Red Hat převezme Ansible

21. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © tiero - Fotolia.com
Ansible působí v oblasti automatizace informačních technologií a DevOps. Red Hat tak bude moci nabídnout zjednodušenou správu hybridních cloudů, prostředí OpenStack a kontejnerové služby.

Red Hat oznámil, že podepsal konečnou smlouvu o akvizici společnosti Ansible. Funkce automatizace vyvinuté společností Ansible společně se stávající nabídkou řešení pro správu IT od společnosti Red Hat umožní uživatelům zjednodušit a snížit náklady na zavádění a správu cloudových i tradičních aplikací v rámci prostředí hybridních cloudů. Toto oznámení znamená, že společnost Red Hat upevní své postavení v oblasti správy hybridních cloudů, prostředí OpenStack a kontejnerů.

Jednoduchý přístup společnosti Ansible nevyžaduje specialisty a tudíž ani speciální programovací dovednosti, odstraňuje jedny z nejvýznamnějších překážek automatizace informačních technologií. Vývojový projekt společnosti Ansible je jedním z nejoblíbenějších projektů automatizace open source softwaru služby GitHub, kolem nějž se vytvořila komunita v počtu téměř 1.200 vysoce aktivních přispěvatelů. Funkce automatizace od společnosti Ansible využívá rostoucí počet společností zařazených do žebříčku Fortune 100, které provozují rozsáhlá a složitá prostředí privátních cloudů; společnosti samotné se dostalo několika významných ocenění, včetně ceny Bossie Award za rok 2015 udělené portálem InfoWorld za nejlepší open source datové centrum a cloudový software.

Po akvizici společnosti Ansible bude řešení pro správu open source hybridních cloudů a IT od společnosti Red Hat obsahovat Red Hat CloudForms, Red Hat Satellite, Ansible a Ansible Tower, platformu k automatizaci IT a DevOps procesů, která podstatně zjednodušuje zavádění víceúrovňových aplikací a automatizaci IT napříč hybridními cloudy.

Očekává se, že akvizice nebude mít významnější dopad na příjmy společnosti Red Hat za třetí a čtvrté čtvrtletí fiskálního roku končícího 29. 2. 2016. Očekává se, že transakce bude dokončena v říjnu 2015 za podmínek obvyklých pro tento typ akvizic.

Podle mezinárodní analýzy, kterou v červenci 2015 provedla organizace IDC, dosáhl celosvětový trh se softwarem pro správu cloudových systémů v roce 2014 celkových tržeb ve výši 2,3 miliardy dolarů, což v porovnání s rokem 2013 představuje nárůst o 29,9 %. Aktuální prognóza uvádí, že v roce 2019 tento trh dosáhne růstu v hodnotě 8,3 miliardy dolarů.

Autor článku