Hlavní navigace

Smartwatch Samsung Galaxy Gear: drahá hračka?

5. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Samsung
Samsung představil své chytré hodinky na veletrhu IFA v Berlíně. Nadšení se ale nekonalo.

Samsungu se podařilo doběhnout v pomyslném závodě o to, kdo uvede na trh chytré hodinky, jako prvnímu. Ovšem představené Galaxy Gear sklidily ale rozpačitý až negativní ohlas. Po pravě řečeno, čekali jsme více.

Hlavní problém je, že zařízení za 299 USD je dosti drahé, a to zvláště proto, že vlastně nefunguje samostatně. Hlavní funkcí chytrých hodinek je být prodlouženou rukou mobilního telefonu. Kompatibilních zařízení přitom není mnoho, patří mezi ně třeba nově uvedený phablet Galaxy Note 3 nebo připravovaný tablet Galaxy Note 10.1. Dalším nedostatkem je omezená výdrž a uživatel musí Gear dobíjet každý den.

Gear se s mobilem spojí pomocí bluetooth a může poskytovat třeba možnost hlasového vytáčení. V řemínku je umístěna 1,9megapixelová kamera, displej o úhlopříčce 1,6" je dotykový s technologií Amoled. K dispozici je již několik desítek aplikací (upravené aplikace pro Android). Především se ale nesplnila očekávání funkcí pro sledování zdravotního stavu: nejsou zde žádné biometrické senzory, které by sledovaly alespoň tepovou a dechovou frekvenci.

Zklamání z nového výrobku jako by předznamela skepsi ohledně možností, které mohou přinést chytré hodinky pro uživatele. Analytička agentury Forrest Sarah Rothman Eps k tomu poznamenává: „Sázím na to, že chytré hodinky patří mezi sci-fi vynálezy, které jsou ale v moderním světě anachronismy.“ Ne všichni jsou ale tak kritičtí, nezávislý analytik Jeff Kagan si myslí, že je to krok pro budoucnost a domnívá se, že i přes vysokou cenu, si zákazníci chytré hodinky zamilují.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také: Chytré hodinky: revoluce na spadnutí

G+