Hlavní navigace

Slack uvádí správu podnikových klíčů, ale bez end-to-end šifrování (1)

21. 3. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Computerworld
Výrobce softwaru pro týmovou spolupráci doufá, že svým podnikovým zákazníkům pomocí funkce správy klíčů poskytne více kontroly nad citlivými daty, jako jsou zprávy, soubory a komentáře.
Matthew Finnegan 21. 3. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Funkce podnikové správy klíčů (EKM) byla původně odhalena na zářijové akci společnosti s názvem Frontiers, konané v San Francisku, a to před uzavřeným pilotním projektem; nyní je dostupná pro všechny zákazníky tzv. Enterprise Grid, což je řešení zaměřené na celopodnikové implementace ve velkých organizacích.

EKM podnikům umožňuje lépe zabezpečit uložená citlivá data, včetně zpráv, souborů a komentářů. Tahle funkce byla „jedna z nejžádanějších v podnikové sféře a otevírá nám dveře do nových odvětví, jako jsou bankovnictví či profesionální služby,“ říká Ilan Frank, šéf podnikových produktů ve Slacku.

Přidání EKM by Slacku mělo pomoci přilákat potenciální zákazníky Enterprise Grid, říká Irwin Lazar, viceprezident a ředitel služeb společnosti Nemertes Research. Dva roky po svém uvedení je Enterprise Grid využíván 150 podniky včetně Capital One či 21st Century Fox.

„Podniková správa klíčů je důležitá, a to zejména pro velké podniky v regulovaných odvětvích,“ říká Lazar. „Bez schopnosti spravovat své vlastní klíče nemá organizace žádný způsob, jak si zajistit kontrolu nad svými daty. Věřím tomu, že tohle pomůže Slacku v jeho snaze prodávat Enterprise Grid svým větším zákazníkům.“

Slack není jediným prodejcem softwaru pro týmovou spolupráci, který svým zákazníkům poskytuje klíče pro šifrování a dešifrování. Stejnou schopnost nabízejí i firmy Cisco, Symphony a ArmorText. Díky EKM od Slacku mohou IT administrátoři zamezit přístup k datům například v rámci konkrétního kanálu Slack, namísto odstřihnutí všech uživatelů na celé platformě, říká Frank.

„Účelem EKM je mít kontrolu nad tím, kdy jste schopni odejmout klíč a odstřihnout tak přístup ke svým datům,“ řekl. „Chtěli jsme zajistit, abyste tak mohli činit v dobrém vědomí a s patřičně podrobnými nastaveními.“

Slack již šifruje všechna data svých zákazníků při přenosu a v klidu – EKM je extra funkcí pro uživatele Enterprise Grid. Ta by do budoucna mohla dorazit i do dalších úrovní podnikového předplatného, ačkoliv v současné době to v plánu není.

Pokračování