Hlavní navigace

Skupina ASSECO dokončila akvizici LCS International

19. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost Asseco Czech Republic, která je českým pilířem kapitálové skupiny ASSECO, oznamuje navýšení svého majetkového podílu ve společnosti LCS International z dosavadních 55,03 % na 95,78 %.

Společnost Asseco Czech Republic, která je českým pilířem kapitálové skupiny ASSECO, oznamuje navýšení svého majetkového podílu ve společnosti LCS International z dosavadních 55,03 % na 95,78 %.

Byl tak dokončen akviziční proces, který započal v květnu 2007. Asseco Czech Republic koupila tento podíl od mateřské společnosti Asseco Slovakia, která akcie získala od původních vlastníků LCS na základě opcí sjednaných již při prvotní akvizici. Skupina ASSECO tímto krokem potvrdila svou důvěru v LCS International a v potenciál jejích produktů – informačních systémů Helios.

Tímto aktem došlo k dalšímu kroku majetkové konsolidace v kapitálové skupině ASSECO, která se za poslední čtyři roky stala jedním z nejvýznamnějších IT hráčů v regionu střední a východní Evropy. Její součástí je od loňského roku Asseco Czech Republic s majoritním majetkovým podílem ve svých dceřiných společnostech – BERIT a LCS International.

„Společnost LCS si za dobu své existence vybudovala pozici české jedničky mezi producenty ERP. Právě takové firmy jsou pochopitelně pro skupinu ASSECO velmi zajímavé, protože díky jejich akvizici může celá skupina růst a dále expandovat. Plné začlenění LCS do české části skupiny ASSECO proto považuji za velmi logický a šťastný krok,“ konstatuje Jan Přerovský, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Czech Republic.

„Pro naši společnost znamená tento krok završení procesu přechodu pod křídla silné středoevropské skupiny a tím vytvoření podmínek pro posilování pozice našich systémů v perspektivním regionu střední Evropy,“ dodává Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva LCS International.

Autor článku