Hlavní navigace

Seznam zapracoval na novém vyhledávání, zkušebně běží pro Slovensko

17. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: screenshot seznam.cz
Seznam.cz se rozhodl poskytovat výsledky vyhledávání s velkými náhledy stránek, které budou umístěny ve výsledcích vyhledávání ve více sloupcích.

Nová podoba vyhledávání bude určena primárně pro mobilní zařízení a bude jej používat i připravovaná aplikace Seznam.cz. Systém se zatím testuje, v ČR se bude náhodně zobrazovat vybraným uživatelům, na slovenském hledání na seznam.sk systém již běží pro všechny.

„Novou podobu hledání nabídneme ode dneška pro všechno vyhledávání z mobilních zařízení. Pro hledání z počítačů budeme o něco opatrnější,“ říká Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz, a dodává: „Nové ‚maticové‘ vyhledávání spouštíme jen na vybraných kanálech pro malé množství lidí, abychom otestovali uživatelské reakce a spokojenost s novým formátem.“

V Seznamu si opakovanými testy ověřili, že náhledy stránek jsou pro lidi při vyhledávání na internetu dobrým vodítkem. Proto je i nový vzhled vyhledávání postaven na velkých náhledech webových stránek. Ty navíc nově nejsou řazeny vertikálně odshora dolů, ale využívají maticového systému zobrazení. Vyhledávání je responzivní, šířce obrazovky se přizpůsobí počet zobrazených sloupců.

Většina funkcí fulltextového hledání, jako je třeba našeptávač, opravy překlepů, související dotazy, miniaplikace a upoutávky na ostatní služby Seznamu, zůstává.

Seznam.cz indexuje slovenský web již od loňského webu a nyní na slovenské doméně testuje nový layout. Podle prohlášení firmy zřízení testovacího slovenského vyhledávání nepředznamenává nějakou zamýšlenou masivní expanzi na Slovensko. Zatím má seznam.sk fungovat jako laboratoř, na které se budou testovat produktové novinky.

V souvislosti s nasazením nového layoutu pro mobilní vyhledávání se mění i design hlavní stránky. Ta nyní bude v responzivním designu a bude společná pro desktopy i mobilní zařízení; dosavadní mobilní verze tak zanikne.

ICTZ24

Čtěte také:
→ Seznam.cz inovuje 

 

G+

Byl pro vás článek přínosný?