Hlavní navigace

Servery Dell PowerEdge slaví 20 let na trhu

1. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Dell.com
Dell vstoupil do odvětví serverů teprve před 20 lety. Do té doby byla společnost hlavně prodejcem počítačů. V roce 1995 tvořily příjmy Dellu z divize serverů pouhých pět procent. Dnes se serverová divize řadí mezi dominantní značky na trhu a v segmentu strojů x86 si v celosvětovém měřítku drží druhé místo.

Svůj počátek datují servery Dellu do poloviny devadesátých let, kdy se tyto stroje začaly připravovat. V roce 1995 generovala tato divize pouze 5 procent příjmů celého Dellu a PowerEdge servery tvořily pouhá 4 procenta podílu na trhu. V tu dobu byly Dell servery až na sedmém místě v segmentu serverů. Dnes roste populární serverové portfolio PowerEdge dvakrát rychleji než je obecné tempo celého trhu se servery a drží si pozici dvojky na trhu s x86 servery.

„PowerEdge servery prošly za svou historii obrovským posunem, stejně jako celý trh. Je skvělé vidět, jak se z počátečního nápadu, který mohl působit jako risk, vyvinula značka PowerEdge v to, čím je dnes. Náš serverový tým vyrostl od partičky geeků ladících síťové drivery na Doomovy v celosvětový tým profesionálů zaměřených na potřeby zákazníků. Místo následovníka trhu, se stala vůdcem, zejména v oblasti inovací a tvůrcem nových bezprecedentních oblastí jako např. konvergované architektury PowerEdge VRTX a PowerEdge FX. Po 20 letech servery Dell stojí na špičce světového určování datacentrových trendů a my máme právo být na co hrdí!“ říká Ondřej Bačina, Enterprise Solutions Marketing Manager z českého Dellu.

Titulní obrázek: Michael Dell a členové týmu v původní továrně s prvním PowerEdge serverem.