Hlavní navigace

Sedmé verze produktů ESET pro domácnosti si poradí s exploity i hrozbami na sociálních sítích

2. 10. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © ra2 studio - Fotolia.com
Vlajkové produkty ESET NOD32 Antivirus 7 a ESET Smart Security 7 nabízejí zcela nové funkce, mezi které patří blokování zranitelností, pokročilá kontrola paměti a ochrana na sociálních sítích.
PR článek 2. 10. 2013
Doba čtení: 4 minuty

(PR článek)

Ještě bezpečnější pohyb na internetu, to je hlavní heslo nových verzí bezpečnostních produktů pro domácnosti, které na konci září vydala antivirová společnost ESET. Vlajkové produkty ESET NOD32 Antivirus 7 a ESET Smart Security 7 nabízejí zcela nové funkce, mezi které patří blokování zranitelností, pokročilá kontrola paměti a ochrana na sociálních sítích. V rámci podzimní akce ESETu 3 za 2 zákazníci navíc mohou za stejné peníze získat o rok prodlouženou platnost licence.

Vedle oblíbených stávajících funkcí je jedním z hlavních lákadel nových verzí pro domácnosti i vylepšená ochrana před internetovými hrozbami na sociálních sítích. Funkce ESET Social Media Scanner je dostupná v rámci bezpečnostního řešení ESET Smart Security 7 společně s rodičovskou kontrolou, osobním firewallem, antispamen a funkcí Anti-Theft, která pomáhá najít ztracený nebo ukradený počítač.

ESET Social Media Scanner monitoruje a udržuje v bezpečí na sociálních sítích nejen účet samotného uživatele, ale i jeho přátele. Uživateli umožňuje automatické nebo jednorázové skenování určené k odhalení případných hrozeb. Kromě lepší kontroly Facebooku je ochrana v nové verzi rozšířena i na stále populárnější Twitter. Součástí tohoto nástroje je též Centrum zabezpečení, které zobrazuje aktuální úroveň ochrany osobních údajů na Facebooku a Twitteru, a navrhuje případné změny v nastavení soukromí.

Zcela novými funkcemi obou produktů jsou pak Vylepšená kontrola paměti a Exploit Blocker. Verze ESET Smart Security 7 disponuje navíc funkcí Vulnerability Shield. Nové funkce se zaměřují na maximalizaci detekční schopnosti bezpečnostního řešení. Ačkoli jsou produkty ESETu dlouhodobě oceňovány pro svou spolehlivost a výborné výsledky v proaktivní detekci hrozeb, cílem novinek v sedmé verzi je tuto pověst potvrzovat i u moderních a čím dál sofistikovanějších hrozeb. ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security verze 7 tak nabízejí vylepšenou detekci a ochranu i před novým a dosud neobjeveným malwarem, včetně tzv. zranitelností dosud neznámých hrozeb.

Hlavní nové technologické funkce:

Exploit Blocker - chrání uživatele před vyspělými, cílenými, ne-generickými webovými útoky malwaru, eliminuje zamykání obrazovky, GPcode a ransomware. Blokování se zaměřuje na nejčastější typy útoků na internetové prohlížeče, PDF čtečky, e-mailové klienty nebo MS Office.

ESET Pokročilá kontrola paměti a Vulnerability Shield zastavuje silně šifrované hrozby, jejichž cílem je vyhnout se odhalení. Pokročilá kontrola paměti představuje další úroveň bezpečnosti. Zlepšuje detekci malwaru a umožňuje efektivní prevenci před infekcí i v případech, v nichž se malware snaží skrývat šifrováním. Díky schopnosti analyzovat zašifrované soubory přímo v paměti počítače mohou nové produkty účinně chránit před neznámými útoky škodlivého softwaru. Funkce Vulnerability Shield funguje na úrovni sítě a chrání před zneužitím známých zranitelností v síťových protokolech.

Pro nové zákazníky ESET připravil speciální podzimní akci 3 roky za cenu 2. Ta se vztahuje na nové elektronické licence pro všechny domácí i firemní produkty ESET s výjimkou balíčku ESET Family Security Pack. Zvýhodněnou nabídku lze kombinovat se slevami pro školství, zdravotnictví, neziskové organizace a subjekty veřejné správy a ZTP, ZTP/P. Nevztahuje se však na studentské slevy na ISIC/ITIC/ALIVE.

Mezi nejznámější produkty ESET patří právě vlajková loď ESET Smart Security 7, která zajišťuje ochranu proti virům, trojanům, červům, adware, spyware, rootkitům, hackerským útokům a spamu při extrémně nízkém zatížení systému. Akce 3 roky za cenu 2 zahrnuje také kompletní portfolio produktů pro firemní segment. Firemní produkty ESET využívají oceňovanou technologii skenování, která udržuje citlivá data v bezpečí. Všechny produkty ESET pro firmy lze navíc vzdáleně spravovat pomocí nástroje ESET Remote Administrator, který je standardní součástí každé firemní licence.