Hlavní navigace

Seagate přináší na trh 10TB disky, znovu křísí produktovou řadu Barracuda

28. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © fox17 - Fotolia.com
Tradiční výrobce pevných disků, společnost Seagate, představila novou modelovou řadu s kapacitou až 10 TB s verzemi pro stolní počítače, síťová úložiště NAS a systémy kamerového dohledu.
Lucas Mearian 28. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Nová řada vysokokapacitních disků s označením Guardian zvyšuje maximální nabízenou kapacitu oproti předchozí řadě pro domácnosti a malé firmy o další 2 TB na 10 TB.

Řada Guardian zahrnuje disky BarraCuda pro desktopy, IronWolf pro úložiště NAS a SkyHawk pro kamerové systémy.

Standardní řada se staronovým označením BarraCuda nabízí pevné disky v provedení 2,5" pro notebooky i 3,5" pro desktopy, s 5900 nebo 7200 otáčkami, kapacitou od 500 GB po 10 TB a 16 až  64 GB DRAM cache.

Pro „počítačové nadšence“ je určený nový model BarraCuda Pro s 7200 ot./min., kapacitami do 10 TB a přenosem dat rychlostí až 220 MB/s. Výrobce na něj poskytuje pětiletou záruku, tedy více než je obvyklá dvouletá u disků BarraCuda. Disky BarraCuda Pro by měly vydržet zápis až 55 TB dat za rok. Zajímavostí je vestavěná funkce šifrování, která umožňuje chránit data heslem proti neoprávněnému přístupu. Uživatel také může změnou šifrovacího klíče data na disku znepřístupnit, což se fakticky rovná jeho vymazání.

V nabídce pro malé podniky společnost Seagate zavedla novou řadu IronWolf určenou především pro síťová úložiště NAS. Disky IronWolf jsou k dispozici v kapacitách až 10 TB a mají předinstalovaný software AgileArray pro opravu chyb, řízení spotřeby a eliminaci vibrací při zapojení v NAS s více disky. Disky jsou odolnější než jiné modelové řady Seagate a měly by snést zápis až 180 TB za rok. Nespornou výhodou je snížení spotřeby v klidovém režimu na nepatrných 0,8 W oproti 6,8 W při aktivitě.