Hlavní navigace

SAP předvedl nové analytické nástroje pro IT i byznysové uživatele

1. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © bloomua - Fotolia.com
Společnost SAP se netají svými ambicemi být v čele trendu zjednodušování analytických nástrojů. Před nedávnem předvedla malé ukázky funkcí, které plánuje nabídnout různým typům podnikových uživatelů. Po řadě z nich uživatelé volají již dlouho.
Katherine Noyes 1. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Mezi novými funkcemi, které SAP představil, je například nový provozní analytický nástroj pro IT oddělení, který usnadňuje správu moderních datových center. Jeho cílem je poskytovat přehled o tom, co se děje v celém datovém centru včetně realtimového přenosu záznamů o aktivitě a možnosti kombinovat různé zdroje dat do jednoho uceleného pohledu. Tento produkt byl vyvinutý jako nativní aplikace pro paměťovou platformu SAP Hana, avšak pro svůj běh nevyžaduje Hana licenci.

SAP připravuje také řadu nových analytických funkcí pro byznysové uživatele. Jedná se o zdokonalené možnosti spojování a konsolidace dat spolu s možností zpracovávat větší datové soubory. Novinkou jsou také lepší možnosti vytváření kontingenčních tabulek, zdokonalená analýza lokalizačních dat a širší možnosti formátování a úpravy grafů.

Podle pozorovatelů měly možnosti jako připojení externích zdrojů dat do analytických nástrojů být k dispozici již dávno. SAP však musí opatrně vyvažovat inovace a jistotu bezproblémového provozu stávajících implementací.

Novinky v portfoliu také příliš neladí s novým heslem SAPu „Run simple“ zdůrazňujícím jednoduchost -  ve skutečnosti řešení SAP představují velmi složitý konglomerát technologií.