Hlavní navigace

Samsung zažil další rekordní kvartál

27. 4. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Samsung
První čtvrtletí roku 2018 bylo pro jihokorejský Samsung nakonec šestým rekordním kvartálem v řadě; společnost totiž oznámila 20procentní nárůst tržeb a 58procentní skok hodnoty provozního zisku.

Zároveň však firma preventivně varovala před tím, že nižší poptávka po OLED panelech a zpomalení trhu smartphonů by mohly ovlivnit čísla za druhé čtvrtletí.

Už v únoru proběhla v médiích zpráva, že se Samsung, který poskytuje OLED displeje pro iPhone X, pokouší najít nové kupce pro své nadbytečné panely – je to důsledek nižší než očekávané poptávky po vlajkové lodi Applu. Tržby z divize displejů tak v období Q1/2018 rostly mnohem pomaleji než zbytek společnosti, a to o 3,4 procenta.

Negativní ovlivnění neuspokojivými prodeji iPhonu X očekávají také další dodavatelé komponentů pro toto zařízení, kteří by měli své čtvrtletí výsledky zveřejnit v průběhu následujícího týdne. Některé z těchto firem však věří tomu, že se poptávka „odrazí ode dna“ ve druhé polovině roku, kdy Apple zpravidla představuje nové vlajkové telefony.

Velkým trhákem byl ovšem jako vždy byznys Samsungu s paměťovými čipy – korejská firma v tomto případě dokonce už v posledním kvartále roku 2017 překonala na pozici největšího výrobce čipů na světě Intel. Celkový provozní zisk společnosti dosáhl 15,6 bilionu wonů (14,4 miliardy dolarů) a tržby vyskočily na 60,6 bilionu wonů.

Cloud22

Ačkoliv mobilní jednotka přinesla do firmy 3,77 bilionu wonů na provozním zisku (meziročně o 82 procent více), varoval Samsung před tím, že zisky za druhé čtvrtletí budou naopak klesat, a to kvůli „stagnujícím prodejům vlajkových modelů za současné nízké poptávky a nárůstu marketingových nákladů.“ Společnost doufá, že se jí podaří prodeje Galaxy S9 udržet na přijatelné úrovni prostřednictvím „zkušenostních“ obchodů, vyšší spolupráce s partnery a propagačních programů typu „vyměňte starý za nový.“

Zdroj: Techspot.com