Hlavní navigace

Samsung dosáhl 26% nárůstu zisku

25. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Samsung/IDG News Service
Za finančními úspěchy stojí především prodej chytrých telefonů a výroba paměťových čipů.
Alexander Lichý 25. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Samsung Electrionics ohlásil ve třetím čtvrtletí roku 2013 meziroční nárůst zisku o 26,5%. Hlavní zásluhu na tomto výsledku má prodej mobilních telefonů a paměťových čipů.

Celkový čistý zisk jihokorejského giganta činil 8,26 biolionu wonů, tedy 7,8 miliardy USD. Zisk tedy roste ještě rychleji než obrat. Ten činil za uplynulé čtvrtletí 59,08 bilionu wonů, a to 13procentní nárůst oproti stejnému období před rokem.

Samsung je v současnosti největším světovým výrobce smartphonů. Firma podle svých slov v posledním čtvrtletí přiostřila konkurenční boj. V high-end segmentu jsou za poslední rok prodeje chytrých telefonů vyrovnané, Samsung ale zaútočil na střední a nižší třídu mobilních zařízení, kde se mu podařilo dosáhnou přibližně 10% nárůstu prodejů za čtvrtletí.

Relativně nejúspěšnější je ale firma v prodeji tabletů. Zde je dvouciferný procentní nárůst prodejů oproti předchozímu kvartálu. Největší zásluhu na tom má patrně model Galaxy Tab 3.

Polovodičový byznys se Samsungu také dařil a obrat v této divizi narostl za poslední čtvrtletí o 12%. Poptávka po paměťových čipech přichází od výrobců tabletů a smartphonů, serverů a herních konzolí.

Nejméně úspěšně si vede prodej obrazovek. Poptávky na zobrazovací panely pro TV mají klesající tendenci a jejich prodej za poslední kvartál poklesl o čtvrtinu. Třeba to ale zachrání Ježíšek - oživení si totiž Samsung slibuje v tradičně obchodně silném předvánočním období.

G+