Hlavní navigace

Roadmapa pro Edge odhaluje požadavky uživatelů i nedokončenou práci (2)

2. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Microsoft/Computerworld.com
Mezi dalšími vylepšeními má Microsoft v plánu uvést dvě synchronizační funkce, včetně takové funkce, která propojí doplňky prohlížeče mezi jednotlivými kopiemi Edge na různých zařízeních. Komentáře uživatelů však odrážejí frustraci nad tím, jaké funkce jim v Edge na Chromiu doposud chybí.
Gregg Keizer 2. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Předchozí díl

Přitom Chrome už synchronizaci těchto doplňků, nazývaných také „rozšíření“, nabízí již dávno.

Další součástí roadmapy Edge je i další synchronizační funkce dostupná v Chromu, která spočívá v synchronizaci historie prohlížeče pro daného uživatele. Tato položka však v harmonogramu obsahuje poznámku „naplánováno na léto“.

Ačkoliv Edge staví na Chromiu, což je stejný open-source projekt, jemuž dominuje Google, a kolem kterého se tedy točí i kód jádra jeho Chromu, spoléhají oba prohlížeče poněkud nepřekvapivě na rozdílných souborech služeb. Microsoft například nechtěl být v případě Edge závislý na vlastní synchronizační službě Googlu (jako by byla Redmondu vůbec k dispozici), ale namísto toho musel sám navrhnout a vytvořit propojení mezi svým prohlížečem a jeho vlastní synchronizační službou.

K dalším „drobnostem“, které by se do Edge nakonec měly dostat, patří cokoliv od jeho portování pro operační systémy Linux po témata prohlížeče z Chromu. Ani jedna z těchto funkcí však v harmonogramu prozatím nemá stanovený pevný časový rámec.

Zákazníci příspěvek s roadmapou zároveň opět využili k povzdechům nad stavem vývoje Edge. „Tohle je vtip. Synchronizace historie prohlížení znovu odložena až na léto,“ stěžoval si uživatel s přezdívkou cazafurcias42. „Asi nejdůležitější funkce dostává opět několik měsíců zpoždění. Takže stačilo. Přecházím na Firefox.“

Pokračování