Hlavní navigace

Říjnový update Windows 10 po zprávách o mizejících souborech pozastaven

9. 10. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Aktualizace Windows 10 October 2018 Update (1809) trpí celou spoustou dětských nemocí, které uživatelům způsobují nebývalé problémy.
Isaiah Mayersen 9. 10. 2018
Doba čtení: 2 minuty

K doposud zjištěným problémům patří možná neschopnost aplikací z Microsoft Store připojovat se k internetu, snížení výkonu kvůli nekompatibilitám starších ovladačů Intelu, a – co je vůbec nejhorší – možné mazání osobních souborů. Aby Microsoft svoje uživatele před těmito problémy uchránil, zastavil posun updatu na koncová zařízení aspoň do té doby, než nalezne řešení.

Když Microsoft tvrdil, že se svým novým updatem „zaměřuje na pomoc lidem v práci i osobních životech,“ asi tím neměl na mysli mazání osobních souborů. V rámci rychlé reakce na šířící se paniku vydala společnost následující prohlášení:

„Pozastavili jsme šíření Windows 10 October 2018 Update (verze 1809) všem uživatelům, dokud nevyšetříme ojedinělé zprávy od uživatelů, kterým po aktualizaci chyběly nějaké soubory.“

Firma to odmítla dále komentovat. Jestliže jste si update už nainstalovali, doporučuje Microsoft, abyste co možná nejvíce omezili používání svého zařízení s Windows 10 a neprodleně jej kontaktovali na telefonním čísle nebo skrze kontaktní stránku.

Jestliže už tedy update máte, možná by bylo vhodné se ujistit, zda máte aktuální ovladače Intelu (což by mělo vyřešit problémy s výkonem), a zkontrolovat, zda nemáte smazány nějaké soubory. V současné době se má za to, že postiženy jsou pouze soubory ve složce Dokumentů daného uživatele. Podle Microsoftu však většinu uživatelů, kteří si update stáhli, mazání souborů nepostihlo, a pokud jste mezi těmi šťastnými, můžete svůj PC nejspíš nadále používat jako obvykle.

Zdroj: Techspot.com