Hlavní navigace

Ready made společnost: Ušetřete při podnikatelském startu čas i peníze

28. 7. 2020
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © Igor Mojzes - Fotolia.com
Právě ona totiž nabízí doslova expresní podnikatelský start.
PR článek 28. 7. 2020
Doba čtení: 4 minuty

Uvažujete o začátcích podnikatelské kariéry. Ať už máte jakýkoli záměr, nejspíše budete na věc poměrně spěchat. Není se čemu divit, vždyť konkurence nikdy nespí a nikdy nevíte, kdy přijde s podobnou službou nebo produktem jako máte vy. Přemýšlet budete muset na byznys plánem, právě zmiňovanou konkurencí, financemi a mnoha jinými aspekty, které se podnikání jakkoli dotýkají. Hodně důležité bude ale také expresní založení vaší společnosti. Pokud se vydáte klasickou cestou, nejspíše se setkáte s poměrně nepříjemnou byrokracií a zdržováním ze strany úřadů. V každém případě se vyplatí neotálet a začít jednat. Naším tipem je založení takzvané ready made společnosti. Právě ona totiž nabízí doslova expresní podnikatelský start. A to určitě není všechno. Výhod ready made společností je mnohem více.

Co je ready made společnost?

Už samotný název ready made by se dal z angličtiny přeložit jako již hotová. Ready made společnosti jsou skutečně firmy, jež byly založeny za účelem budoucího prodeje lidem, kteří budou mít zájem o podnikání v určité oblasti. Ready made společnosti jsou založené v souladu s platným právním řádem České republiky a při jejich pořízení se není fakticky čeho obávat. Tedy za předpokladu, že konkrétní společnost zakupujete od spolehlivého a časem prověřeného prodejce.  

Proč zakoupit ready made společnost?

Důvody jsou prakticky dva. V první řadě ušetříte spousty času. Prostě si jenom zakoupíte již založenou firmu včetně sídla a nebudete muset nic řešit. Zapomeňte na nákup pohodlné pracovní židle a dalšího nábytku. Sídlo můžete mít jen virtuální s tím, že budete mít k dispozici jednací místnost, případně reálnou kancelář či jednací místnost. Dále dojde k poměrně solidní úspoře peněz. Mnohdy není zapotřebí ani právního poradce, postačí pouze převést konkrétní společnost na vás. 

Nač si dát při koupi ready made společnosti největší pozor?

V první řadě je třeba vědět, zdali byla konkrétní společnost založena v souladu s právním řádem České republiky. Musí být zapsána do obchodního rejstříku. Měli byste si být také jistí tím, že dané firmy nikdy nevykonávaly žádnou činnost. Určitě je důležité zjistit si, zdali mají dané firmy stoprocentně splacený kapitál. V opačném případě by mohl nastat velký problém a vás jako kupce by pořízení takovéto společnosti stálo nemalé finanční částky. Předem založená firma musí mít také přidělené daňové identifikační číslo. Určitě byste si měli také ověřit škálu předmětů podnikání, jež firma nabízející ready made společnosti dokáže nabídnout. Měli byste tady najít také váš podnikatelský záměr. V neposlední řadě je nutné si ověřit to, jestli firma nemá nějaké závazky či pohledávky. U spolehlivých prodejců se tak ale neděje.

Co je zpravidla zapotřebí k převodu ready made společnosti?

K tomu, abyste si mohli zakoupit ready made společnost, budete potřebovat znát pouze několik důležitých věcí. V první řadě se bude jednat o název, který pro novou firmu zvolíte. Mezi další důležité aspekty se řadí předmět podnikání, osoby společníků a v neposlední řadě statutární orgány. Prodávající firmě sdělíte, kdo bude jednatelem, členem představenstva a podobně.    

Sídlo ready made společnosti

V každém případě budete muset řešit také umístění sídla vaší společnosti. Optimální volbou je lukrativní sídlo v Praze. Získáte adresu, jež bude mít nejen pro vás, ale také pro vaše obchodní partnery a zákazníky skutečný zvuk. Využít je možné také reprezentativních zasedacích místností, které jsou plně vybaveny. K dispozici je tady nejen projektor, ale i mnohá další výpočetní technika. Využít lze třeba i služeb sekretářky.

 

Autor článku