Hlavní navigace

První All-in-One panel na světě pro vzdálenou spolupráci s OS Windows? Je od Lenovo

27. 7. 2022
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Rymden / Shutterstock.com
Je určen pro hybridní konferenční místnosti malých až středních rozměrů, ale skvěle se bude dát využít i v prostorách určených pro práci z domu.

Hybridní nebo vzdálené schůzky jsou stále častější. Technologii pro práci na dálku sice už nějakou dobu máme, ale až opatření proti šíření pandemie nastartovala jejich častější realizaci a hlavně rychlejší rozvoj potřebného vybavení. Prim v tomhle procesu teď hraje Lenovo, které na konferenci Infocomm 2022 v Las Vegas představilo světově první all-in-one (AIO) panel pro vzdálenou spolupráci s OS Windows. Co dokáže?

Určen pro malé až střední konferenční místnosti

Inteligentní AIO panel pro spolupráci od výrobce Lenovo je určen pro hybridní konferenční místnosti malých až středních rozměrů, ale skvěle se bude dát využít i v prostorách určených pro práci z domu. Pracuje s operačním systémem Windows 10 IoT Enterprise, pohání jej vestavěný procesor Intel Core 11. generace s technologií vPro. Integrována je vylepšená úroveň zabezpečení s Intel vPro security.

Jeho největší přidanou hodnotou je audiovizuální technologie na velmi vysoké úrovni. Panel je osazen osmi mikrofony s potlačením ozvěny a šumu, dále 15wattovými stereo reproduktory, plus integrovanou kamerou s vysokým rozlišením se širokým zorným polem tak, aby vždy byla v záběru celá místnost a aby kamera vždy automaticky snímala i mluvčího, který se právě pohybuje. 

Opravdu první – potvrzeno značkami Microsoft a Zoom Video Communications

O tom, že panel Lenovo s výstižným názvem ThinkSmart One je opravdu prvním na světě pro operační systém Windows, se výrobce přesvědčil formou interního průzkumu realizovaného během května 2022. Výsledek průzkumu formálně potvrdily i společnosti Microsoft a Zoom Video Communications.

Ovládání je buď centrální přes rozhraní ThinkSmart Manager, nebo na tabletu (ovladači) přímo u panelu. Ovladač je v sadách Core room kits vybaven 10,1palcovým dotykovým displejem s označením ThinkSmart Controller – právě za účelem jednoduchého a snadného ovládání online setkání. 

Vejdete se do 70 tisíc

Prodej unikátního panelu plánuje Lenovo na Českém trhu zahájit v říjnu 2022 – a s pořizovacími náklady se zákazníci vejdou do 70 tisíc korun. Na pořízení bude možné si vzít investiční nebo provozní půjčku určenou pro podnikatele – a to i v případě, že panelem bude vybavován prostor mimo sídlo firmy (například home office zaměstnance). 

Připomeňme, že náklady na úvěr jsou pro firmu nebo i živnostníka daňově uznatelné. A jak zkušenosti posledních měsíců ukazují, zisk ze spolupráce na dálku skrze využití komunikačních technologií dokonce již v krátkodobém hledisku vysoce předčí náklady na pořízení odpovídajícího vybavení.

V čele vývoje je snaha nabídnou uživateli přirozenější osobní zkušenost

Řešení výzev v oblasti hybridní spolupráce není jen záležitostí jasnějšího obrazu a zvuku. Technologie musí přinášet přirozenější osobní zkušenost do virtuálních setkání a poskytnout tento zážitek všem účastníkům stejně. ThinkSmart One přináší druh inteligentní spolupráce, která pohání inovace prostřednictvím technologií, je všudypřítomná, spravedlivá a bezproblémová,“ sdělil médiím Shannon MacKay, generální ředitel Worldwide Smart Collaboration Business, Lenovo.

Jak jinak si ještě vylepšit hybridní schůzky?

Fenomén hybridních schůzek se musíme nejprve naučit správně ovládat. A to zkrátka bez dobrého vybavení místnosti a uzpůsobení prostor nejde. Možná jste někdy sledovali hybridní zpravodajství či diskusní pořady, kde někteří účastníci byli přítomni ve studiu a jiní se k pořadu přidávali ze vzdáleného místa, prostě online. 

Největší výzvou pro celý štáb pak bylo zajistit, aby diskuse ve studiu nepřehlušila příspěvky jejích online účastníků a nevzala jim možnost zapojit se i tehdy, když nejsou fyzicky přítomni. Hybridní spolupráce s sebou dokonce nese i jiná úskalí, na která si teprve musíme zvyknout. Abyste zbytečně netápali a nemuseli hybridní schůzky zdokonalovat metodou „pokus – omyl“, připravili jsme pro vás návod jak si hybridní schůzky co nejsnáze vylepšit.

A jak vyřešit obraz? Do menších místností monitor, do větších spíš projektor

Abyste dobře viděli všechny vzdálené účastníky konference, přispívající do diskuse, či účastníky jakékoliv jiné hybridní spolupráce, je nutné konferenční místnost nebo běžnou kancelář vybavit i technologií obrazu. V malé místnosti, kde sedí jen 2 – 4 osoby u stolu, bude stačit monitor. Ve středně velké konferenční místnosti už sáhněte po projektoru.

V menší místnosti skvěle poslouží 24,5palcový monitor Lenovo Legion Y25g-30 s vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz a s odezvou pouhé 1ms. Ve větších místnostech se už vyplatí sáhnout po některém z projektorů – třeba kapesním Lenovo Pocket Projector P0510, aby byl snadno přenosný všude, kde jej právě budete potřebovat. 

A proč se při nákupu technologií držet jedné značky? Lenovo pracuje na systému propojení svých výrobků skrze Project Unity. V blízké budoucnosti se tak technické vybavení této značky bude dát ovládat sdíleně, což přinese další usnadnění i zvýšení efektivity při online spolupráci.

Zdroj obrázku: Rymden / Shutterstock.com