Hlavní navigace

Průzkum: Více než třetina IT expertů bude hledat novou práci

15. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © kokanfotograf - Fotolia.com
Fluktuace pracovníků je vždycky problém, zvlášť když se jedná o úzce profilované specialisty. Nový průzkum teď ukázal, že celých 37 % IT profesionálů má v plánu hledat v příštím roce nového zaměstnavatele.

Průzkum společnosti Spiceworks dále ukázal, že 26 procent dotázaných chce v roce 2017 dokonce přijmout novou práci.

Ke změně zaměstnání vede lidi množství faktorů, jmenovitě: posunout se ve svých IT schopnostech (69 %); získat lepší plat (64 %); pracovat ve společnosti, pro niž má IT vyšší prioritu (40 %); vyhoření v současné práci (40 %); nalézt lepší rovnováhu mezi prací a soukromým životem (38 %); získat lepší benefity (33 %); spolupracovat s talentovanějším IT týmem (26 %); získat lepší možnosti práce z domu (24 %); získat lepší pracovní pozici (22 %).

Více než polovina (59 %) respondentů si myslí, že není dostatečně zaplacena, ačkoliv pouze 24 % očekává na rok 2017 nárůst platu u současného zaměstnavatele o 5 procent a více, a pouze 12 % očekává povýšení.

Dalším významným činitelem je optimismus, co se týče získání nového zaměstnání: 70 % respondentů očekává pokračování příznivého vývoje trhu s prací v IT oblasti, což inspiruje mnoho IT profesionálů k hledání lépe placené práce s vyšším potenciálem na povýšení.

Na druhou stranu k zjištěním Spiceworks patří i to, že 61 % IT profesionálů se cítí doceněno svým současným zaměstnavatelem.

Typickým znakem IT je neustálý rozvoj dovedností, a v této oblasti mají plány také účastníci průzkumu Spiceworks. Když byli IT profesionálové dotázáni, jaké dovednosti chtějí v příštím roce rozvíjet, uvedlo 62 % z nich kybernetickou bezpečnost, 56 % síťové a 45 % virtualizační dovednosti.

Na dotaz, jaké úkoly budou v příštím roce největší výzvou, uvedli dotázaní profesionálové nejčastěji přesvědčení vedení své firmy o důležitosti IT priorit a také k financování kritických IT projektů. IT profesionálové také očekávají, že budou čelit výzvám spojeným s udržováním bezpečnosti dat svého podniku, zajištěním aktuálnosti IT infrastruktury a včasným nahrazováním zastaralého softwaru a operačních systémů.

Zdroj: CIO.com