Hlavní navigace

Produkty Microsoftu na odpis: další na řadě je Office 2010 (5)

9. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Konec podpory pro Office 2010 se blíží, vždyť přijde už za méně než 10 měsíců. Co to znamená pro společnosti, které stále provozují tuhle stárnoucí sadu Office? Máme odpovědi.
Gregg Keizer 9. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Předchozí díl

Takže Office 2016 raději vynechat a přejít rovnou na Office 365?

Ne nutně, ale přechod na Office 365 a jejich ProPlus bude dříve nebo později nevyhnutelný. Pokud ne hned – třeba proto, že se vaše společnost rozhodla zůstat u Office 2019 na Windows 10 – pak v budoucnu určitě. Microsoft totiž nakonec balík Office ve verzi s věčnou licencí zařízne, bez ohledu na to, kolikrát už řekl, že znovu vytvoří další verzi, nebo že bude brát ohled na zpětnou vazbu. Proti věčné licenci Office provádí zkrátka příliš mnoho zhoubných kroků, především ono zkrácení podpory pro Office 2019.

Office 365 můžete odložit, ale jsme si jisti, že se mu nemůžete vyhýbat věčně. Pokud si tedy nezvolíte jít cestou open-source nebo jiné konkurence.

Jaká je nejlevnější alternativa pro Office 2010 ve formě Office 365?

Zde se jedná o Office 365 ProPlus a Office 365 Business, což jsou dvě SKU obsahující pouze aplikace, vhodné pro větší, respektive menší (podnikové) zákazníky.

Office 365 ProPlus stojí 12 amerických dolarů na měsíc a uživatele – předplatná Microsoftu vážou licenci na uživatele, na rozdíl od věčných licencí, které produkt vážou na zařízení – za celkových 144 dolarů na rok. Tato SKU nemá minimální ani maximální limit počtu licencí, díky čemuž je výchozí volbou pro velké organizace. Její součástí jsou aplikace Word, Outlook, Excel a PowerPoint společně s Teams a OneDrive.

Office 365 Business je název pro to samé – víceméně – ale pro menší zákazníky, neboť maximální počet licencí je zde na 300 uživatelů. Jeho součástí je Word, Outlook, Excel, Access a PowerPoint, jakož i OneDrive.

Pokračování