Hlavní navigace

Produkty Microsoftu na odpis: další na řadě je Office 2010 (4)

6. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Computerworld
Konec podpory pro Office 2010 se blíží, vždyť přijde už za méně než 10 měsíců. Co to znamená pro společnosti, které stále provozují tuhle stárnoucí sadu Office? Máme odpovědi.
Gregg Keizer 6. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Předchozí díl

Pro tyto uživatele zůstane Office 365 ProPlus ve verzi 2002, což je jediná verze, která bude zákazníkům dodávána mezi dneškem a letošním červencem. Funkce dostupné ve verzi 2002 budou pro řadu ProPlus na Windows 7 konečné, ačkoliv bezpečnostní aktualizace budou dodávány všem zákazníkům Office 365 ProPlus (tedy nikoliv jen těm, kteří svoje PC s Windows 7 zařadili do programu ESU).

Co tedy mají podle Microsoftu zákazníci používající Office 2010 dělat?

Odpověď začíná na písmena P-Ř-E a končí na T-N-É.

Microsoft dává Office 365 ProPlus prioritní místo v prakticky každém dokumentu podpory či marketingovém dokumentu cíleném na ty, kteří potřebují přejít z Office, jimž vypršela podpora. Dokonce i v triviálnostech – například v pořadí, ve kterém jsou jednotlivé alternativy zmiňovány – se Microsoft do značné míry opírá o svoji službu předplatného.

To není žádným překvapením; Microsoft dal už dříve jasně najevo, že má zájem na tom, aby tržby z Office proudily do jeho pokladnic pravidelně a opakovaně. Šel dokonce tak daleko, že v jednom případě záměrně shodil jeden ze svých produktů, Office 2019, a označil ho za nedostatečnou konkurenci právě pro Office 365. Což byl hodně zvláštní krok.

Microsoft zároveň ukončil tradiční interval podpory pro Office. Namísto plné dekády podpory, která by Office 2019 dostala až do října 2028, dostane tenhle balík jen sedm let, což znamená odchod do důchodu k 10. říjnu 2023. (Což je stejné datum ukončení podpory jako u Office 2016.)

Je jasné, že Microsoft chce, aby všechny typy jeho zákazníků – od spotřebitelů přes malé firmy až po velké podniky – platily za Office navždy, tedy nejen jednou.

Mějte na paměti, že jestliže zvažujete, že Office 2010 nahradíte řekněme verzí 2019, bude stále bojovat se silným protivětrem.

Pokračování