Hlavní navigace

Proč už nemůžeme věřit smartphonům (2)

28. 11. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © kaptn - Fotolia.com
Nová třída bezpečnostních problémů je způsobena výrobci smartphonů, kteří záměrně vytvářejí zranitelnosti, aniž by o tom řekli svým zákazníkům.

Předchozí díl

Mluvčí Googlu Computerworldu řekl, že společnost v lednu začala Cell ID využívat pro zlepšení výkonu a rychlosti přijímání odeslaných zpráv a tato data nikdy nevyužívala a dokonce je ani neukládala. Tato data zároveň neměla žádnou spojitost s lokalizačními službami, cílenými reklamami nebo dalšími funkcemi. Firma ji víceméně zapnula s tím, že změny ve výkonu prozkoumá později.

V důsledku vzniklých sporů plánuje Google vzdálené ukončení této lokalizační funkce do konce listopadu 2017. Toto ukončení nevyžaduje od uživatelů žádnou akci, například softwarovou záplatu nebo stahování jakýchkoliv dat.

O osudu této funkcionality od Googlu nic nevíme. Je možné, že by ji společnost mohla využít v budoucnu pro urychlení zasílání zpráv, a to buďto univerzálně nebo jako uživatelskou volbu.

Experiment s Cell ID jakožto způsobem zrychlení odesílání zpráv byl od Googlu správným krokem. Implementovat Cell ID na telefonech s Androidem, aniž by se uživatelům oznámilo, že jsou přitom odesílána na servery Googlu data o jejich poloze, pak byl krok hodně špatný.

Bezdrátová frustrace kontrolního centra v iOS 11

Aplikace nastavení v iOS od Applu vždycky umožňovala uživatelům zapnutí a vypnutí technologií Wi-Fi a Bluetooth.

Když v nastaveních Wi-Fi nebo Bluetooth vypnete, stane se to, že se systém iOS odpojí od všech dostupných Wi-Fi sítí nebo spárovaných Bluetooth zařízení, k nimž je telefon právě připojený, a pak v telefonu vypne všechny Wi-Fi a Bluetooth moduly, aby u zařízení zamezil jakémukoliv možnému využití Wi-Fi nebo Bluetooth. Wi-Fi a Bluetooth tak zůstanou vypnuté, až dokud je uživatel manuálně opět nezapne.

Takto to funguje dle očekávání uživatelů a funguje to tak i ve skutečnosti.

Cloud23

Aby to Apple uživatelům maximálně ulehčil, představil před čtyřmi lety Kontrolní centrum pro iOS 7, které dnes aktivujete švihnutím prstu zespodu obrazovky (na všech iPhonech kromě iPhonu X, kde jej aktivujete švihnutím prstu v pravém horním rohu obrazovky) a které mimo jiné výrazně zrychluje přepínání stavu Wi-Fi a Bluetoothu.

Pokračování