Hlavní navigace

Připravte se na chladný podzim – alpenfleece vám zaručí mimořádné teplo a pohodlí

21. 10. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Bubulakovo.cz
V mrazech jistě oceníte.

Alpenfleece je méně známý název pro velmi příjemnou a oblíbenou látku nazývanou také warmkeeper. Jedná se o tu vůbec nejlepší látku, ze které si můžete ušít něco do chladných podzimních dnů, ovšem ještě více ji oceníte v zimě.

Co je alpenfleece?

Alpenfleece je jeden z nejteplejších a nejpříjemnějších materiálů. Z lícní strany se v podstatě jedná o teplákovinu, ovšem na rubové straně se nachází velmi jemný chlup zvaný fleece. Díky této kombinaci tak získáte velmi komfortní a hřejivé oblečení, ať už chcete něco teplého na doma nebo slušivou zimní čepici a šálu. Nejčastěji je warmkeeper využíván k šití domácího a volnočasového oděvu, ovšem využít ho můžete také na mikiny a tepláky. V mrazivých zimních měsících z něj pak jistě oceníte i čepice, šály a rukavice.

Kde alpenfleece pořídit?

Tento typ látky si můžete ihned pořídit z pohodlí vašeho domova. Online ho totiž můžete koupit na e-shopu Bubulakovo.cz. Nejen, že mohou nabídnout výhodné ceny, ale hlavně můžete sehnat mnoho různých odstínů barev, díky tomu si můžete ušít opravdu cokoliv, ať už chcete výrazný set čepice a šály, nebo byste raději sáhli po něčem neutrálním, co vám zajistí teplo a komfort doma i venku.

Jak na šití z warmkeeperu

Pokud toužíte po stylovém kousku, nebojte se kombinovat. Nejen jednotlivé barvy, zakomponovat můžete třeba i vzorovanou látku. Tento materiál se hodí i pro šití na normálním stroji, je však důležité, abyste si před začátkem šití daný materiál vyzkoušeli, abyste mohli zvolit správnou jehlu a napětí nitě. Pokud nemáte overlock, je důležité entlovat, tedy začišťovat okraj látky.

Vzhledem k tomu, že počasí se každým dnem výrazně ochlazuje, jistě tento materiál aktuálně oceníte. Neváhejte proto na vlastní kůži vyzkoušet kouzlo a hebkost alpenfleecu, který vás udrží v teple i při opravdu nepříznivých teplotách.