Hlavní navigace

Případová studie: Jak v Central Group vyřešili rostoucí nároky na IS

7. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vedení společnosti Central Group, která se zabývá prodejem rodinných domů, bytů a parcel, se v průběhu roku 2001 rozhodlo ke změně stávajícího ekonomického systému. Důvodem byly narůstající požadavky na vytvoření komplexního informačního systému společnosti jako celku, které souvisely s celkovým růstem firmy.

Hlavními důvody změny byla tedy potřeba reagovat na rostoucí objem datové základny, zvýšení komunikační schopnosti informačního systému dovnitř firmy i vně, přechod na platformu Microsoft Windows, zásadní rozšíření objemu informací, vytvoření dalších modulů na míru, poskytnutí vyššího komfortu obsluze i zákazníkům. Naprosto nezbytné bylo i zvýšení bezpečnosti datové základny. Důležitým aspektem pro rozhodování firmy byla také potřeba plně spolupracovat se standardním kancelářským balíkem Microsoft Office.

Po důkladném výběrovém řízení, které se zaměřilo na schopnost systému zvládnout veškeré požadavky společnosti, byl vybrán modulární podnikový informační systém Byznys Win pracující na databázovém stroji Microsoft SQL Server. Hlavními argumenty pro toto rozhodnutí bylo splnění výběrových kritérií, prezentace funkčního řešení, poskytnutí dostatečného množství informací a reference.

Celá případová studie:

Pripadova_studie_Byznys_Central_Group.pdf