Hlavní navigace

Portály zjednodušují práci s HR systémy

23. 8. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © vichie81 - Fotolia.com
Dnešní doba vyžaduje co největší efektivitu práce.Tím vznikají vysoké požadavky i na personální systémy.

Jednotlivé funkce softwaru jsou díky propojení vstupních informací naprogramovány tak, aby co nejlépe spolupracovaly. Na vkládaná data je možné nahlížet z různých úhlů, podle potřeb společnosti. V internetovém prohlížeči lze pracovat s rozličnými agendami, např. docházkou, personalistikou, mzdovým a stravovacím systémem.

Portál umožňuje práci všem zaměstnancům napříč pozicemi ve firmě. Podle nastavení přístupových práv lze jednotlivým uživatelům nebo skupinám uživatelů umožnit přístup k daným agendám, definovat práva, se kterými údaji o zaměstnancích nebo středisky mohou pracovat. Modul tak ulehčuje práci lidem na všech firemních postech. Vedení společnosti získává přehledy o celé firmě a má kontrolu nad mzdovými náklady, a tím šetří nezanedbatelné částky.

Jelikož je portál internetovým rozhraním, je možné se k datům dostat kdykoli a odkudkoli, na služební cestě i mimo pracovní dobu. Výhodu poskytují také řešení pro mobilní telefony a tablety. Není nic snadnějšího, než si cestou do práce objednat oběd v jídelně nebo schválit dovolenou svým podřízeným.

Kamenem úrazu je u řady zákazníků neustálé posílání e-mailů (od žádosti schvalování dovolených, odměn, námětů na zlepšení, hodnocení jídel v kantýně). Implementací moderního HR systému získají tyto agendy řád a pravidla a práce pro HR je účinnější. Nasazením systému není potřeba dohledávat data v e-mailech a hledat, který vedoucí oddělení ještě neodeslal mzdové účetní odměny za minulý měsíc. Vše je evidováno v portálu. Práce se výrazně zefektivní.

Portál se může implementovat postupně přidáváním jednotlivých agend podle potřeb společnosti. Je možné jej rozšířit o jazykové mutace či vytvořit ve firemních barvách.

Využívejte IT technologie ke zjednodušení a zefektivnění vaší práce. Portál je krok správným směrem.

Cloud22

Autor pracuje jako obchodní ředitel RON Software

Čtěte také:
→ 10 aktuálních tipů pro IT životopisy
Web CIO.com sestavil seznam 10 nejlepších rad roku 2013 ze své série Resume Makeover (vylepšení vzhledu životopisu). Podívejme se na něj.
→ People Manager pro řízení lidských zdrojů na projektech
Nové řešení je určeno pro komplexní řízení alokací pracovníků na zakázkových projektech a dodávkách prací.