Hlavní navigace

Podle názoru MIT podíl sektoru počítačů a komunikací na inovacích roste

27. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © Mikhail Mishchenko - Fotolia.com
Massachusettský technologický institut (MIT) zveřejnil svůj přehled 50 předních inovativních firem pro rok 2013. Podíl sektoru počítačů a komunikací narůstá, zatímco podíl firem z oblasti webu a digitálních médií stagnuje.

MIT se zabývá sledování inovací v technologiích již od konce 19. století - ano, skutečně od roku 1899. V posledních letech zveřejňoval ve své zprávě MIT Technology Review vždy seznam 50 předních inovativních společností z různých oborů.

Pro nás je zajímavé, že v posledních třech letech se do tohoto seznamu dostává stále více firem ze segmentu počítačů a komunikací. V roce 2013 to již bylo 18 firem, tedy více než třetina. To je dvakrát vyšší číslo, než bylo ve stejném přehledu z roku 2011. I když pouhý seznam inovativních firem nepředstavuje jednoznačné kvanitativní měřítko, je jasné, že počítačové technologie a komunikace mají na inovacích stále vyšší podíl.

Nárůst inovatnivních firem podle reportu MIT, 2011-2013

Naproti tomu v příbuzném segmentu internetu a digitálních médií podobný nárůst vidět není.

Mezi předních 18 inovativních počítačových a komunikačních firem se letos probojovaly (firmy jsou řazeny podle abecedy):
Amazon, Apple, ARM Holdings, Google, IBM, Intel, Kymeta, Leap Motion, MC10, Microsoft, Mozilla, Nuance Communication, Rethink Robotics, Samsung, Square, Vidyo, VMware a Xerox.

Kompletní zpráva: MIT Technology Review 2013

G+