Hlavní navigace

Pět tipů pro úspěšnou kariéru na LinkedIn v roce 2012

19. 4. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Sociální síť LinkedIn zaměřená na profesionály, která má po celém světě více než 100 milionů uživatelů, přidala v průběhu roku 2011 řadu zajímavých funkcí. Jak je můžete využít k rozvoji své další kariéry?

„LinkedIn (www.linkedin.com) není jen místem, kde si můžete hledat práci. Jde o nástroj, který vám pomůže vybudovat bohatou síť profesních kontaktů. Můžete rychle navázat spojení s lidmi, s nimiž byste se tváří v tvář mohli setkat jen s obtížemi,“ říká Eve Mayer Orsburnová, CEO ve společnosti Social Media Delivered.

Pět tipů, které vám pomohou na LinkedIn zajistit úspěch v roce 2012:

1. Zaměřte se na svůj profil

Nejčastějším omylem uživatelů LinkedIn je, že nemají dostatečně propracovaný profil. Abyste zajistili, že oslovíte maximální počet potenciálních partnerů nebo zaměstnavatelů, musíte jim dát zcela explicitně najevo, kdo jste a co dokážete. Odborníci doporučují co nejvýstižněji shrnout informace o vašem profesním zaměření, tak aby bylo zjevné, komu můžete pomoci a jakým způsobem.

Další častou chybou je neúplné vyplnění profilu – podle Eve Mayer Orsburnové tak vysíláte jasný signál, že máte ve zvyku nechávat věci na půli cesty k dokončení. Dejte si tedy práci a vyplňte všechna požadovaná pole a nezapomeňte na fotografii – ano, skutečně není dobrý nápad použít excitovanou fotografii z návštěvy vaší oblíbené diskotéky.

2. Sledujte pravidelně LinkedIn Today

V roce 2011 síť LinkedIn představila nový produkt nazvaný LinkedIn Today – jde o službu, která agreguje nejzajímavější informace pocházející z odvětví činnosti, v níž působíte, a novinky týkající se lidí, s nimiž jste ve spojení. Udržíte si tak přehled o aktuálních trendech a neunikne vám klíčová informace o tom, že váš bývalý kolega nastoupil na novou pozici, kde by s vámi mohl chtít začít znovu spolupracovat.

3. Ukažte se jako expert

Jednou z nejhodnotnějších a zároveň nejvíce nedoceněných funkcí na LinkedIn jsou „Answers“. Jedná se o fórum, kde mohou uživatelé pokládat otázky, získat na ně odpovědi a zároveň si vybudovat potřebné kontakty. „Pokud chcete uspět a získat nové klienty nebo profesní kontakty, zapojte se do diskuzí – nebojte se ptát, ale zejména odpovídat na již položené dotazy,“ radí Orsburnová.

4. Aktualizujte profil, i když nehledáte práci

Nenechte svůj profil ležet ladem jen proto, že aktuálně nehledáte práci. Pokud se o vás bude zajímat headhunter, může mu na vašem neaktuálním profilu uniknout celá řada zajímavých informací – a vy tak kvůli zdánlivé drobnosti přijdete o příležitost zvažovat zajímavou nabídku.

Cloud23

5. Vytvářejte si další konexe

Rovnice úspěchu je jednoduchá: čím více lidí bude ve vaší síti, tím větší šanci máte, že získáte nabídku na spolupráci. Snažte se tedy průběžně pracovat na tom, aby byly vaše sociální kořeny co nejvíce rozvětvené. Eve Mayer Orsburnová doporučuje, abyste si na LinkedIn našli každý den deset minut, během nichž se seznámíte s novinkami na LinkedInToday a pokusíte se navázat další konexe.