Hlavní navigace

Pavel Kos se stává novým technickým ředitelem (CTO) Českých Radiokomunikací

13. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Vrcholové vedení ČRa posiluje velmi zkušený manažer, který strávil řadu let v nejvyšších technických pozicích především v rámci svého působení ve společnosti Vodafone.
ali 13. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

„K hlavním úkolům, které Pavla v nové pozici čekají, patří zejména příprava síťové infrastruktury a technologií k přechodu na nový vysílací formát DVB-T2, rozvoj digitálního rozhlasu a podpora technologií pro nová LTE zařízení mobilních operátorů. Bude se podílet i na technickém rozvoji OTT a HbbTV aplikací a také řídit provoz datových center a cloudových služeb. Věřím, že Pavlovy dlouholeté zkušenosti a znalosti z oboru přispějí  k naplnění našich strategických cílů,“ uvedl Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

Pavel Kos (*1972) působil v letech 2000-2014 na manažerských pozicích v rámci společnosti Vodafone (dříve Oskar, resp. Český mobil a.s.), z toho pět let právě jako CTO. Naposledy pracoval pro Vodafone na pozici Director Customer Operations. Již během studií nastoupil v roce 1995 do společnosti APP Systems jako analytik. V roce 1999 se ujal pracovní příležitosti v Irsku ve společnosti ADC – Saville Systems.

Pavel Kos je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, oboru informatika-softwarové inženýrství. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho zájmy patří běh na dlouhé tratě, horské kolo či lyžování.

Dosavadní ředitel provozu Libor Kubišta po sedmi letech v náročné funkci na vlastní žádost přechází na pozici manažera business developmentu.