Hlavní navigace

Paměťové karty SD s Wi-Fi připojením jsou nyní ještě chytřejší

13. 3. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © pixel_dreams - Fotolia.com
Společnost Eyefi, známá svými SD paměťovými kartami s Wi-Fi připojením, představila nový model třídy 10, který nabízí přenosy souborů RAW, selektivní synchronizaci, připojení do Wi-Fi sítě a další užitečné funkce.
Ian Paul 13. 3. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Společnost Eyefi na trh uvedla novou SD kartu s Wi-Fi s názvem Mobi Pro. Stejně jako jiné karty od Eyefi je Mobi Pro zajímavou možností pro každého, kdo potřebuje přenášet fotografie z fotoaparátu do počítače bez drátů nebo čtečky karet. Nejnovější model nabízí kapacitu 32 GB s rychlostí čtení a zápisu třídy 10 spolu s několika funkcemi, po nichž uživatelé z řad fotografů na cestách volali.

Nová karta podporuje přenosy souborů RAW, což je důležitá funkce, kterou dosud podporovaly jen některé modely karet Eyefi. Mobi Pro se také dokáže připojit do místní Wi-Fi sítě, zatímco předchozí modely dokázaly komunikovat pouze mezi dvěma zařízeními.

Další převratnou funkcí je možnost selektivní synchronizace fotografií do počítače nebo mobilního telefonu. Dřívější karty Eyefi umožňovaly synchronizovat buď vše, nebo nic. Nevýhodou této funkce je, že snímky k selektivní synchronizaci je nutné nejprve ve fotoaparátu označit jako chráněné proti přepisu, což může být v závislosti na uživatelském prostředí značně nepohodlné.

Nová karta Mobi Pro se prodává zhruba za 100 dolarů, tedy v přepočtu aktuálním kurzem asi 2500 Kč, což je poměrně značná částka na 32GB paměťovou kartu. Není to samozřejmě obyčejná karta a v ceně je i roční předplatné cloudového úložiště Eyefi, které jinak stojí 50 USD. Její možnosti nevyužije každý, ale pokud nemáte v počítači čtečku karet nebo potřebujete prohlížet snímky v terénu na větší obrazovce notebooku nebo tabletu, aniž byste vyjímali kartu z fotoaparátu, může se bezdrátově komunikující karta hodit.