Hlavní navigace

Památné technologické citáty roku 2012 (1.)

29. 12. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: © pojoslaw - Fotolia.com
Některé z letošních nejzajímavějších a nejzábavnějších citátů spojených s technologiemi byly proneseny v soudních síních.
Nancy Weil 29. 12. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Některé z letošních nejpamátnějších citátů v oblasti IT byly proneseny v soudních síních. Mezi ně patřil i neutuchající proud právních pří týkajících se intelektuálního vlastnictví. Nabízíme vám seznam komentářů, které nás v roce 2012 pobavily, a to bez jakéhokoliv řazení.

O Ballmerovi

„Ballmer něco měl, ale nejsem si jistý tím, zda to bylo přímo charisma. Byl hlasitý.“ - Roger Kay z Endpoint Technologies komentuje zprávu, že zahajovací řeč na veletrhu CES 2013 nebude mít Steve Ballmer z Microsoftu, ale výkonný ředitel společnosti Qualcomm Paul Jacobs. Výkonný ředitel Microsoftu – nejprve Bill Gates a poté Ballmer – přitom tento veletrh zahajoval svou řečí od roku 1999.

Hurd imituje Ellisona

„Salesforce.com nevydělávají žádné peníze. Pouze je utrácejí jako šílenci. Jednou se jich nějaký akcionář zeptá – hej, vydělala tahle věc někdy nějaký keš – nevím, jak někdo může koupit akcii, která nevydělává.“ - prezident společnosti Oracle Mark Hurd v rozhovoru s britským Computerworldem, přičemž se vyjídřil v podobném duchu jako jeho šéf, výkonný ředitel Oraclu Larry Ellison, který měl na své standardy citačně výjimečně tichý rok.

Tak si tu práci vezmi

„Myslím, že jsem rezignoval. Oni už šéfa měli.“ - bývalý výkonný ředitel společnosti Sun Jonathan Schwartz odpovídá na otázku právního zástupce Oraclu Michaela Jacobse ohledně toho, zda byl Schwartz vyhozen hned první den poté, co Oracle koupilo Sun. Oracle získalo práva na Javu, když koupilo Sun na počátku roku 2010, a žalovalo Google kvůli tomu, že údajně porušil patenty a autorská práva týkající se Javy ve svém operačním systému Android.

Není zuřivějšího člověka než opovrhovaný IT manažer

„Přišlo to uprostřed noci. Viděla jsem to hned ráno.“

- šéfka HP Ann Livermoreová vypovídá o situaci, kdy zjistila, že Oracle ukončilo vývoj pro serverové čipy HP Itanium. Bylo to z tiskové zprávy, kterou našla na webu, když se ve Virginii připravovala na setkání akcionářů.

„Řekla jsem jí, že zuřím. Zeptala jsem se jí – víš, co jsi to udělala?“

- Livermoreová o podstatě telefonního hovoru, který měla s viceprezidentkou Oraclu Safrou Catzovou, se kterou v průběhu let partnerství HP a Oracle pracovala na různých záležitostech. Podle Livermoreová vypověděla, že Catzová byla v průběhu hovoru výjimečně tichá. Na Livermoreovou to zanechalo dojem, že je to pro ni také novinka.

„Musím si o tom promluvit s Larrym.“

- odpověď Catzové, že se musí zeptat Ellisona, co se děje. Tak to vypověděla Livermoreová.

Livermoreová vypovídala v procesu, v němž HP žalovalo Oracle kvůli tomu, že rozhodnutím v kauze „Itanium“ porušila společnost smlouvu, kterou společnosti sepsaly těsně poté, co Oracle v září 2010 najalo bývalého výkonného ředitele HP Marka Hurda.

Co dělá Meg radost

„V tomto byznysu je všechno férové. Je to nemilosrdný, velmi konkurenční byznys. To na tomto byznysu miluji.“

- výkonná ředitelka HP Meg Whitmanová na sympóziu Gartneru/ITexpo.

Pokračování