Hlavní navigace

Orion Days - evoluce elektronických dokumentů

7. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Fotolia.com
Počínaje únorem proběhne v několika městech série odborných seminářů ORION Days s podtitulem „Evoluce elektronických dokumentů“.
PR článek 7. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Počínaje únorem proběhne v několika městech série odborných seminářů ORION Days s podtitulem „Evoluce elektronických dokumentů“. Konsolidační a clearingové centrum ORION společnosti CCV Informační systémy přenese každý měsíc milióny dokumentů od tisíců obchodních partnerů, ať již jde o PDF fakturaci, EDI, datové schránky nebo zalistování zboží.

Elektronické dokumenty a doklady pronikají do mezipodnikové komunikace stále více a stávají se přirozenou součástí života firem. Před tímto trendem lze jen stěží zavírat oči. Elektronické dokumenty jsou také součástí podnikových informačních systémů, proto je papírová forma už z povahy dnešních procesů nevyhovujícím formátem.

Jak vzrůstající elektronizaci dokumentů bez rizik čelit, a naopak z ní profitovat, představí CCV Informační systémy v rámci programu, který je zaměřen na 3 klíčové oblasti související s elektronickými dokumenty:

1.    Elektronická fakturace: Daňové doklady patří mezi dokumenty, které si podniky nejčastěji vyměňují v elektronické podobě. V roce 2011, tak učinila více než polovina firem v tuzemsku.  Ne všechny z nich jsou však schopny dosáhnout očekávaných přínosů z e-fakturace. Anebo alespoň vyhovět platné legislativě. Naučte váš podnikový systém správně fakturovat elektronicky.

2.    Archivace elektronických dokumentů: Archivujete-li faktury v papírové podobě, podstatná část vaší snahy ušetřit elektronickou fakturací přijde vniveč. Archivace dokladů v elektronické podobě má svá specifika a zákonné náležitosti. Dozvíte se, jak jednoduše, bez zbytečných nákladů a v souladu s legislativou archivovat elektronicky.

3.    Elektronické zalistování zboží: Samotný obchod a s ním spojenou výměnu dokladů předchází sdělení přesného popisu zboží a jeho parametrů, aby jej mohl obchodní partner zařadit do svého sortimentu, tzn. zalistovat jej. Různorodost napříč partnery, chybovost a časová náročnost jsou nejčastější aspekty zalistování. Představíme vám novou službu, které vám pomůže tyto problémy vyřešit.

Kompletní program zde

Na semináře jsou zváni jak zástupci z řad firem, kteří se ještě s konsolidačním a clearingovým centrem ORION nesetkali, ale i stávající zákazníci, kteří již přes ORION komunikují se svými obchodními partnery. Pro ty je navíc připraven zákaznický workshop, kde mohou sdílet své uživatelské scénáře, budou prezentovány praktické ukázky, postupy a příklady (nejen) EDI komunikace s obchodními řetězci.

Kdy přijede ORION do vašeho města?

•    23.2. 2012 – Brno
•    22.3. 2012 – Praha
•    17.4. 2012 – Ostrava
•    26.4. 2012 – Bratislava (SK)
•    10.5. 2012 – České Budějovice
•    24.5. 2012 – Nitra (SK)

Více informací a registrace