Hlavní navigace

Oracle koupí firmu Palerra, která řeší bezpečnost cloudů

20. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Oracle se dohodl na koupi společnosti Palerra, prodejce softwaru pro zabezpečení cloudových služeb. Jde o součást jeho strategie nabídnout zákazníkům komplexní cloudové služby pro správu identity a bezpečnost.
John Ribeiro 20. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Palerra nabízí produkt typu Cloud Access Security Broker s názvem Loric, který přináší kombinaci dohledu nad používáním cloudu, zabezpečení dat, analýzy chování uživatelů a bezpečnostní konfigurace s automatickými reakcemi na incidenty.

Podle výkonného předsedy představenstva a CTO Oraclu Larryho Ellisona jde o důležitý přírůstek celkového cloudového bezpečnostního portfolia firmy. Ellison řekl, že bezpečnost je pro Oracle prioritou číslo jedna a pokud [v tomto segmentu] naleznou dodavatele, který „dělá dobrou práci,“ koupí ho.

Finanční podmínky navržené akvizice nejsou známy. Obě společnosti budou do uzavření obchodu fungovat samostatně, poté se vedení a tým Palerry přidá k Oraclu.

Palerra, založená roku 2013, je společností v soukromém vlastnictví, kterou financují Norwest Venture Partners, Wing Venture Capital a August Capital.

Oracle očekává, že své vlastní řešení Oracle Identity Cloud Service (IDaaS) zkombinuje se službou Palerry CASB tak, aby „dodal komplexní ochranu uživatelů, aplikací, a API, dat a infrastruktury pro zajištění přijetí cloudu ze strany zákazníků,“ napsal Peter Barker, viceprezident pro produkty správy identity a zabezpečení v Oracle, v dopise zákazníkům a partnerům.

Kalifornský gigant v současné době hodnotí produktovou strategii Palerry, aby svým zákazníkům mohl později nabídnout rady pro další postup. Oracle slíbil zákazníkům Palerry lepší integraci a propojení se svými ostatními produktovými nabídkami.

Oracle nakupuje cloudové společnosti za účelem rozšíření své horizontální nabídky i zaměření na konkrétní vertikály, jako jsou utility či stavebnictví. V červenci oznámil, že zaplatí 9,3 miliardy USD za NetSuite, poskytovatele cloudových aplikací. Počátkem září pak řekl, že akvíruje LogFire, poskytovatele cloudových aplikací pro řízení skladů.

Zdroj: CIO.com