Hlavní navigace

Opera ve verzi 45 nabízí integrované sociální aplikace

12. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: CIO.com
Prohlížeč Opera se znovuzrodil, a to díky síle messagingu. Opera (společnost) nedávno oznámila, že nejnovější verze prohlížeče přebírá některé funkce zpráv od Neonu, experimentální verze Opery (prohlížeče).

Mezi nové funkce patří vestavěná podpora pro Facebook Messenger, Telegram a WhatsApp v operačním systému Opera 45.

Na verzích těchto chatovacích programů v rámci prohlížeče Opera není nic nijak extra zvláštního. WhatsApp je prostě webovou verzí WhatsAppu tak, jak jsou jeho uživatelé zvyklí, zatímco po kliknutí na Facebook Messenger se dostanete na Messenger.com.

Na přístupu Opery je však odlišné to, že webové aplikace pro zasílání zpráv se neotevřou v novém panelu. Namísto toho se objeví v panelu, který vyskočí z levé konzole prohlížeče.

Panel zpráv může buďto překrývat aktuální webovou stránku, na kterou se díváte, nebo je připnut k prohlížeči. Pokud jsou aplikace pro zasílání zpráv připnuty, pak se zobrazí současně s aktuálně prohlíženou webovou stránkou. V jednu chvíli lze zobrazit pouze jednu připnutou chatovací aplikaci, připnutí jedné však současně připne všechny.

Ve výchozím nastavení zobrazuje Opera ikony Messengeru a WhatsAppu, jakmile tedy novou chatovací funkci aktivujete. Telegram můžete přidat kliknutím na ikonu menu v prohlížeči Opera a následně přechodem na menu Nastavení > Postranní panel > Správa postranního panelu.

Kromě těchto nových funkcí pro zasílání zpráv přidává Opera ve verzi 45 nová světlá a tmavá témata, ve Windows pak bude prohlížeč pro dekódování videa častěji využívat GPU. Výrobce v tomto směru slibuje vyšší snímkovací frekvence, vyšší rozlišení a nižší nároky na baterii.

Zdroj: CIO.com