Hlavní navigace

Obliba platebních karet pro online platby roste

21. 1. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Podle informací společnosti KAKTUS Software využívání platebních karet k platbám po Internetu mezi českými uživateli rychle narůstá.

Z průzkumu realizovaného mezi českými pojišťovnami vyplývá, že čeští uživatelé stále více věří tomuto platebnímu způsobu, který nabízí jednoduché a rychlé uhrazení zboží a služeb nakoupených na Internetu.

Na základě statistických výsledků uplynulého roku je patrná vzrůstající tendence ve využívání nákupů pojištění (především povinného ručení a cestovního pojištění) prostřednictvím Internetu. V roce 2008 došlo u sledovaných subjektů k 24% nárůstu sjednaných smluv oproti stejnému období roku 2007.  Současně došlo ke zvětšení podílu plateb kartou z 51% podílu na 63% ze všech realizovaných platebních kanálů.

Cloud23

Úhrady platebními kartami po Internetu se stávají stále rozšířenějším způsobem plateb. Největším plusem tohoto způsobu platby je jednoduchost a rychlost platby (v řádech sekund). Pokud mají zákazníci s transakcí pozitivní zkušenost, potom je víceméně jisté, že všechny další požadavky budou řešit online a tuto pozitivní zkušenost budou sdělovat dále.

Klíčová je pro využívání internetových platebních systémů především důvěra zákazníků, jež souvisí s kvalitou zabezpečení těchto systémů. „V České republice se využívá specifický bezpečnostní prvek tzv. 3D-Secure, díky kterému se údaje o platební kartě k obchodníkovi vůbec nedostanou,“ říká Dalibor Němec, technický ředitel KAKTUS Software. „Kromě důvěry v bezpečný systém hraje důležitou roli uživatelská přívětivost a intuitivnost stránek zajišťující platební transakce. Platební aplikace proto musí být přehledná a podávat jasné instrukce o jednotlivých krocích platební transakce, jež jsou srozumitelné i uživatelům, kteří nejsou odborníky v oblasti IT.“